Chomsky: Türkiye, Suriye'ye operasyon yaparsa, umarım tüm dünya tarafından lanetlenir

Noam Chomsky, olası bir operasyonun Türkiye’nin suç işlemesi anlamına geleceğini belirtti

Chomsky: Türkiye, Suriye'ye operasyon yaparsa, umarım tüm dünya tarafından lanetlenir

Hükümetin Suriye’ye yönelik savaş planlarını değerlendiren dünyaca ünlü dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky , olası bir operasyonun Türkiye’nin suç işlemesi anlamına geleceğini belirtti.

Chomsky, operasyonun IŞİD’e karşı savaşanlara ciddi zararlar vereceğini belirterek, “Bundan en çok Rojava halkı zarar görür. Operasyon yapılırsa, umarım tüm dünya tarafından lanetlenir” dedi.

Birgün'den Onur Erem 'e konuşan Chomsky, Türkiye’nin Suriye topraklarına girme ve tampon bölge kurma ihtimalini değerlendirdi.

Türkiye Hükümeti’nin böyle bir operasyonu gerçekleştirmesinin teknik olarak mümkün olduğunu düşündüğünü söyleyen Chomsky, operasyonun sonuçlarının ağır olacağına dikkat çekerek, “Böyle bir operasyon, gerçekleştirilmesi durumunda IŞİD’in vahşi güçlerine karşı hayatlarını korumak için savaşan Rojava halklarına çok ciddi zararlar verecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 13:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 5 yıl Önce

Zaten bir operasyon olursa, oradaki Kurt olusumlari dagitmak tekrar toparlanmalarini onlemek icin oldugunu Turkiye acik axik ifade etmektedir.Rojavali halki cezalandirmak degilmi..??

SIRADAKİ HABER