Çelik'in Melih Gökçek yorumuna AKP içinden tepki

Hüseyin Çelik, 'Gökçek kıyamete kadar belediye başkanı olarak kalmayacak' demiş, sonradan da yeni bir açıklama yapmıştı...

Çelik'in Melih Gökçek yorumuna AKP içinden tepki

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sözlerinin partide krize neden olduğu ve Çelik’in bunun üzerine yeni bir açıklama yaptığı öğrenildi.

Hüseyin Çelik, geçen hafta “ODTÜ ormanları kamunun malıdır. Kurumlar baki, şahıslar fanidir. Melih Gökçek kıyamete kadar büyükşehir belediye başkanı olarak kalmayacak” çıkışında bulunmuştu.

Çelik’in sözlerinin perde arkasında, AKP’nin “Gökçek’in yeniden adaymış gibi davranmasından’’ duyduğu rahatsızlığın yattığı iddia edilmişti. Çelik’in, önceki gün, “Ben aksine Sayın Melih Gökçek’i çok ama çok başarılı buluyorum. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında siyaset yapmaktan da büyük bir keyif alıyorum’’ şeklinde yeni bir açıklama yapması da dikkat çekmişti.

YAKIN İSİMLER BASTIRDI

Taraf’tan Hüseyin Özkaya'nın haberine göre, Hüseyin Çelik’in geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklaması sonrasında, parti üst yönetiminde Gökçek’in aday gösterilmesini isteyen isimler ile Gökçek’in yeniden aday gösterilmesine karşı çıkan isimler arasında kriz patlak verdi.

Gökçek’e yakın isimler, “Çelik’in açıklamaları, kamuoyunda parti yönetiminin Gökçek’i istemediği yönünde bir algı yarattı. Halbuki henüz son karar verilmedi. Bu algı, Ankara’da partiyi zayıflatır’’ şeklinde eleştiriler dile getirdiler. Parti yönetiminde ağırlık kazanan bu görüş üzerine, Hüseyin Çelik yeni bir açıklama yaptı ve böylece kamuoyundaki algının düzeltilmesi istendi.

Melih Gökçek’in adaylığını engellemek için parti içerisindeki kimi isimlerin yoğun çaba harcadıkları belirtiliyor. Gökçek’in yeniden aday gösterilmesine karşı çıkan bakan ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin, “Gökçek’in, kendisini çok fazla öne çıkardığını ve bu durumun da, partiye zarar verdiğini’’ savundukları dile getiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 11:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER