Çavuşoğlu: FETÖ Amerikan yargısına da kongresine de her yere sızmış

Dışişleri Bakanı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Gazipaşa Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katıldı

Çavuşoğlu: FETÖ Amerikan yargısına da kongresine de her yere sızmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Gazipaşa Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

Çavuşoğlu, "FETÖ, Türkiye'deki Amerikan misyonlarına da sızmıştır. Amerikan yargısına da kongresine de her yere, tüm kurumlarına sızmıştır. O yolla, bu yolla, legal ya da illegal. O kadar açık konuşuyoruz" dedi.

Törene, Bakan Çavuşoğlu'nun yanı sıra Ak Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökcen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Gazipaşa Belediye Başkanı Ak Partili Adil Çelik ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Törende konuşan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin büyümesi ve önüne çıkan engelleri aşması gerektiğini, bunu da başardığını ifade etti.

Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Dik durma ise dik durma, mücadele ise mücadele. İnandığımız yolda, bu kutlu yolda yol arkadaşlarımızla, milletimizle yürürken bugüne kadar hiç gözümüzü kırpmadık, hiç arkamıza dönmedik, geri adım atmadık. Bugün de birçok alanda mücadele ediyoruz. Bize karşı oynanan oyunların hepsinin farkındayız. Bugün FETÖ'nün, Amerika'da neler yapmaya çalıştığını biliyoruz. FETÖ'nün Amerikan kurumlarına ve yargısına nasıl sızdığını biliyoruz ve Amerikalıların yüzüne söylüyoruz, arkalarından konuşmuyoruz. Biz kimsenin arkasından konuşmuyoruz. FETÖ Türkiye'deki Amerikan misyonlarına da sızmıştır. Amerikan yargısına da, kongresine de her yere, tüm kurumlarına sızmıştır. O yolla, bu yolla, legal ya da illegal o kadar açık konuşuyoruz. FETÖ'yü kim kullanıyor, o da ayrı bir şey. FETÖ başkasını mı kullanıyor yoksa başkaları FETÖ'yü mü kullanıyor? Bunu da milletimiz çok iyi biliyor, görüyor."

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 09:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 3 yıl Önce

Tek adamin saray usaklari allah icin birazda oz kendi fikir konusmslarinizi yaptin insan onuru kole olmaktan iyidir dunyada en cahil bakani

SIRADAKİ HABER