'Bugün bakanlık koltuğunda oturan AKP'liler FETÖ'ye toz kondurmadılar'

Meral Akşener, partisinin Konya İl Başkanlığının açılış töreninde konuştu

'Bugün bakanlık koltuğunda oturan AKP'liler FETÖ'ye toz kondurmadılar'

Fethullah Gülen Cemaatil ile ilgili olarak 15 Temmuz öncesinde de eleştiriler yapıldığını belirten İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li yönetici ve milletvekillerinin ise buna sessiz kaldığını savundu. Akşener, "Bugün bakanlık koltuğunda oturan Adalet Partisi milletvekilleri ve yöneticileri toz kondurmadılar. FETÖ terör örgütü üzerinden tanım yapanları, kafir ilan ettiler, hain ilan ettiler” dedi. 

Partisinin Konya İl Başkanlığı’nın açılış töreninde konuşan Akşener, "FETÖ meselesini mecliste defalarca konuşanlar oldu. Pek çok bugün bakanlık koltuğunda oturan Adalet Partisi milletvekilleri ve yöneticileri toz kondurmadılar. FETÖ terör örgütü üzerinden tanım yapanları, kafir ilan ettiler, hain ilan ettiler. O gün kulaklarını açsalardı, 15 Temmuz olmazdı. 15 Temmuz'da bu millet, siz, devleti sokaktan toplayıp getirdiniz. Eğer millet olmasaydı, devlet gitmişti. Boş yere kimse kabadayılık yapmasın” ifadelerini kullandı. 

"SİZ BÖYLE BAĞIRIYORSUNUZ DA ADAMIN UYKUSU KAÇIYOR"

"Başkan Meral" sloganları üzerine, ''Siz böyle bağırıyorsunuz da, adamın uykusu kaçırıyor. Siz Meral başkan dediniz, Türkiye değişti. İki ayyaş dedikleri Cumhuriyet kurucularının karşısında hazır ola geçtiler. Hepimizden ne kadar Atatürkçü olduklarını anladık. Her 29 Ekim, 23 Nisan'da hastalanıyorlardı. İYİ Parti kuruldu, meğer turp gibiymişler. Sağlıklarına iyi geldik. Ben bedava demiyorum, milletimize iyi gelecek, ama en fazla da Ak Partililere iyi gelecek'' diye konuşan Akşener, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: 

''Sayın Başbakan çıkmış diyor ki, '5 sene boyunca kapanmayacak.' Bu mantıkla siz kaç yıl sonra Türkiye'nin kapısına kilit vuracak, Türkiye'yi kapatacaksınız. Siz demek ki, şeker fabrikalarını 5 yıl sonra kapatmak için satıyorsunuz. Buradan ilan ediyorum, satamayacaksınız. Peşinizde ve ensenizde olacağız. Alıştınız muhalefete ver yesin, ört uyusun. Hadi bakalım, yüreğiniz yetiyorsa, her şeker fabrikasının önünde her hafta İYİ Partililer olacak. Ya millete ya halka vereceksiniz ya da satamayacaksınız."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 11:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER