"Biz, Erdoğan'ın 17-25 Aralık'ta ifade vermemesi için kaçırdığı oğlu ve 4 bakanı değiliz!"

“Halk seçtiği milletvekilinin ve parti genel merkezinin durumuna bakarak Meclis’te siyaset yapıp yapmayacağına karar verecek”

"Biz, Erdoğan'ın 17-25 Aralık'ta ifade vermemesi için kaçırdığı oğlu ve 4 bakanı değiliz!"

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bilgen, “Biz, Erdoğan'ın 17-25 Aralık'ta ifade vermemesi için kaçırdığı oğlu ve 4 bakanı değiliz! Trene binmişsek demirden korkmayız. Meclis'te olup olmayacağımıza halk karar verecek" dedi.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarını değerlendiren Bilgen, "Bakan (Numan Kurtulmuş) diyor ki, “Bu partiye yönelik özel husumetimiz yok.” O zaman, genel merkezimize uyguladığınız ambargonun anlamı nedir? MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz genel merkezimize giremiyor. Şaka mı yapıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’in açıklamaları şöyle:

'HALK KARAR VERECEK' 

Halk seçtiği milletvekilinin ve parti genel merkezinin durumuna bakarak Meclis’te siyaset yapıp yapmayacağına karar verecek. Kimse bizi diğer partilerle karıştırmasın. Bizler milletvekili olmak için takla atanlardan değiliz. Biz bir oyunun figüranı asla olmadık, olmayacağız. Burada demokrasi varmış gibi gösterilmesini izin vermeyeceğiz. Milletvekilleri partilerine giremiyor, sokakta hakarete uğruyorsa bu hem tüm partileri, hem TBMM Başkanı’nı ilgilendirir.

'CEZAEVİNE GİRMEKTEN KORKMUYORUZ' 

Bizim yargılanmayla ilgili hiçbir kaygımız yok. Ne ifade vermekten, ne de cezaevine girmekten korkmuyoruz. Bize sağduyu çağrısı yapanlar! Eş Başkanlarımız, vekillerimiz tutuklanırken hiçbir şey olmamış gibi mi davranalım? Halk geleceğini nasıl savunmak istiyorsa, öyle yapacak. Halk tepkisini nasıl ifade etmek isterse öyle eder.

İnsanlar her gece “Bugün de bir KHK çıktı mı” kaygısı yaşarken, milletvekillerinin kendi durumlarını düşünmesi ayıptır. Muhalefet olmazsa düzenlemeler hızla geçer diyenler, Bu Meclis’i noter gibi görenlerdir. Şimdiye kadar hiç Meclis’e gelmeyen kendi vekillerine uygulamadıklarını bize uygulamayı düşünüyorlarsa kendileri bilirler.

Biz, Erdoğan'ın 17-25 Aralık'ta ifade vermemesi için kaçırdığı oğlu ve 4 bakanı değiliz! Trene binmişsek demirden korkmayız!"

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 11:08

YORUM EKLE
YORUMLAR
cevahir
cevahir - 4 yıl Önce

helal olsun sana. bu pespaye iki yüzlü çirkeflere boyun eğmediğiniz için

Ali Rahmi Kaya
Ali Rahmi Kaya - 4 yıl Önce

AKP milletvekilleri de, HDP milletvekilleri de birilerinin agizlarina bakarak yapiyorsunuz. Secmenin beklentilerini her iki btaraf takmiyor.

SIRADAKİ HABER