Bir büyük aşiret daha HDP'ye katıldı

Urfa'nın önde gelen aşiretlerinden olan Süleymanlı Aşireti düzenlenen törenle HDP'ye geçti

Bir büyük aşiret daha HDP'ye katıldı

Urfa'nın önde gelen aşiretlerden biri olan Süleymanlı Aşireti, bugün yapılan törenle HDP'ye katıldı.

ANF'de yer alan habere göre; Hilvan'a bağlı Hoşin, Saluca, Kepirshisar, Gürgül, Karat ve Yildız köylerinde bulunan Benzer, Bayık, Baysal, Bayrak, Baytak ve Becel ailelerine mensup aile bireyleri HDP'ye geçtiklerini açıkladı.

Yapılan törende konuşan HDP Urfa İl Eş Başkanı Özbingöl, HDP'nin barajları "alt üst edeceğini" dile getirdi.

Süleymanlı Aşireti adına konuşan Dr. Mehmet Akif Benzer ise "Hiç bir partiden Türkiye ve Kürdistan'ın geleceği ve Kürt sorununun çözümüne dair bir ışık görmedikleri için HDP çatısı altında mücadele etme kararı aldıklarını," belirtti.

Benzer, "Bu vesileyle aşiretimiz ile HDP'nin onurlu yürüyüşünde bulunmaktan çok mutluyuz. Türkiye'de mevcut iktidar eliyle hukuk anlayışı yerle bir olmuş durumda. İnsan haklarını savunan tek parti olan HDP, bu anlayışa dur diyebilecek tek seçenektir. Böylece bu rozeti sonuna kadar onurla taşıyacağım" dedi.

Tören, HDP'ye katılan aile mensuplarına HDP rozetlerinin takılmasıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol kazan
Erol kazan - 1 ay Önce

Ne garip asiret üyeleri siki bir demokrat haber okurlari...

Vatan
Vatan @Erol kazan - 2 hafta Önce

Aşiret nedir? (Harika bir şeydir) Tesadüfen belli bir ailede doğup belli bir soyisme sahip olmak" durumunun network avantajını sonuna kadar kullanabilmek için diri tutulan organize akraba birliğidir. Pek çok sosyal psikolojik ihtiyacı az bir sorumluluk karşılığında ekonomik olarak tatmin edildiği bir avantajlar vasatıdır. Sabancı da aşirettir. Ama nüfus sayısı üstünlüğünün avantajlarını grup adına etkin kullanmak gibi bir ihtiyaçları yoktur. Aşiret liderleri geliştirdikleri ilişkilerle gruba pratik avantaj kazandırmıyorlarsa aşiretin oy tercihini etkileyemez. Maddi imkanlar HDP tarafında değil. Doğuda her zaman bireyselliğin ön planda olduğu bölgelerde hdp öndedir, aşiretbaskın yerde devletin partisi öndedir.

bay bayık
bay bayık - 3 yıl Önce

Yalan ve yanlış bilgi belki bir kaç aile mensubu ki 10 u geçmez bunlar katılmıştır. Aksi söz konusu değildir. Tamamen DÜZMECE

Bu yorumu süleyman aşiretine adına yapıyoruz gerçeği de budur.
Bu yorumu süleyman aşiretine adına yapıyoruz gerçeği de budur. - 3 yıl Önce

Süleyman aşiretine birlik ve beraberliğini devam ettiriyor.Bunu herkes bilsin ki 3-5 kişi çıkıpta HDP ile poz vererek süleyman ailesinin ve aşiretinin bütün fertleri çizgisi bellidir mücadelesi bellidir bunu herkes biliyor.Bu düzmece başında çıkan haberler haber yapmak isteyenler 3-5 kişiyle süleyman aşiretinin adını kullanmaya hakkı yoktur.Bu yalanlara inanmayın.