Bilgen’den Erdoğan’a yanıt

Bilgen, Erdoğan’ın HDP Eş Başkanlarına ilişkin açıklamalarına sosyal medyadan yanıt verdi

Bilgen’den Erdoğan’a yanıt

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, sosyal medya hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın hedef olarak gösterildiğini kaydeden Bilgen, “HDP’yi seçim yoluyla baraj altında bırakmayı başaramayanlar şimdi yargı operasyonlarıyla parlamento dışına itmeye çalışıyorlar” dedi.

Bilgen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İki Eş Başkanın yaptığı açıklamalar kesinlikle Anayasa suçu. Bunlar bunun bedelini ödemek durumundalardır” sözlerini, “HDP’nin Meclis’te olması Erdoğan’ın lütfu değil halkın fedakar mücadelesinin eseridir. Partilerin nerede ne kadar kalacağına onlar karar verir” ifadeleriyle değerlendirdi.

HDP’nin Meclis’te olmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “lütfu” olmadığını, halkın “fedakar” mücadelesinin eseri olduğunu belirten Bilgen, “Partilerin nerede ne kadar kalacağına onlar karar verir. Hitler Almanyası örneğini koskoca Başkan adayı Cumhurbaşkanı yanlış anlatmayacağına göre tüm dünya yanlış anlamıştır. İktidar partisi temsilcileri Anayasa ve sistemi ayak bağı olarak tarif ediyor. Öz yönetimi önermek suç ama Anayasayı ayak bağı görebilirsiniz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim
selim - 2 yıl Önce

Aynen bize devlete ve kanunlara saygı göstrrmemizi dillendirenler anayasay düzenli olarak ayaklar altına almış cigniyorlar oda yetmiyor halkın vekilletini tehdit ediyorlar yuh be yuh.