Bayramoğlu: CHP-HDP ittifakı mümkün değil

Yeni Şafak Yazarı Ali Bayramoğlu, CHP'nin HDP'ye 'niye Öcalan'la görüşüyorsun' dediğini ve bir 'ittifakın' olası olmadığını söyledi

Bayramoğlu: CHP-HDP ittifakı mümkün değil

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, A Haber'de katıldığı programda, seçimlere yönelik olası HDP-CHP ittifakına ilişkin değerlendirmede bulundu. Bayramoğlu, böylesi bir ittifakın "mümkün olmadığını" dile getirdi.

"CHP HDP'YE 'NİYE ÖCALAN'LA GÖRÜŞÜYORSUN' DİYOR"

Seçim öncesi solda başlayan ittifak arayışlarının tartışıldığı programda, "Soldaki ittifakların sembolik bir anlamı var ama karşılığı olmaz" diyen Bayramoğlu, CHP - HDP ittifakının mümkün olmadığını söyledi. Bayramoğlu, "Çünkü HDP çözüm süreci ve Kürt meselesine endekslenmiş bir parti. CHP ise HDP'ye neden Öcalan'la görüşüyorsunuz diye soruyor. CHP cesaret açısından AK Parti'den çok daha geride bir parti" değerlendirmesinde bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dili eleştiren Bayramoğlu, "İktidarın gayr-i meşru olduğunu iddia eden bir dille seçimi kazanamazsınız. Çünkü bu dilin toplumda karşılığı yok. Temsil ettiği kulvar çok dar." diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 15:15
YORUM EKLE