Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: Saadet'e verilen oy CHP'ye verilir

Akdağ’ın hedefinde Saadet Partisi ve ‘Millet ittifakı’ vardı

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: Saadet'e verilen oy CHP'ye verilir

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, İstanbul’da bir dernek ziyaretinde 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 ‘Millet İttifakı’na yer alan Saadet Partisi yöneticilerinin CHP’nin kuyruğuna takıldıklarını ileri süren Akdağ “Bugün Saadet Partisi’ne verilen her oy, Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmiş oydur” dedi.

Akdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Etrafımızda kafası karışanlar var. Sayıları çok değil. 100 kişiden 5-7 kişidir. Karar da veremiyorlar. Şimdi ne işi vardı da Saadet Partisi’nin yöneticileri gittiler Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuyruğuna takıldılar. Bugün Saadet Partisi’ne verilen her oy, Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmiş oydur. Üç tane milletvekili götüreceksin diye oraya ne olacak yani? Millet meclisinde kuruldun koltuğa ama verdiğin oyların hepsi gitti Cumhuriyet Halk Partisi’ne yazıldı. Değer mi? Günah değil mi? Onun için bu tarafa oy verebilecek ya da vermeyi düşünen ailelere, kardeşlerimize mutlaka bu dönemde ulaşmalısınız. Zihni karışmış olanlar varsa onların da mutlaka zihinlerine açıklık getireceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER