Bakan Albayrak'tan Muharrem İnce'ye ‘apolet’ tepkisi

Albayrak, Sultanbeyli Malatyalılar Derneği tarafından organize edilen sokak iftarına katıldı

Bakan Albayrak'tan Muharrem İnce'ye ‘apolet’ tepkisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

2. Ordu Komutanı Temel’in apoletlerini sökeceğini ifade eden CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye tepki gösteren Albayrak, "İşte biri çıkmış apolet söküyor. Düne kadar asker önünde hazır olda duruyorlardı. 'Aman asker ne der?' diye titriyorlardı. Kimin apoletini sökecekmiş, İsmail Metin Temel'in. FETÖ'nün özel olarak öldürülmesi talimatını verdiği komutan. Afrin zaferinin şanlı komutanı. Teröristlerin korkulu rüyası. FETÖ'ye, PKK’ya bundan iyi vaat olur mu? 15 Temmuz’da FETÖ’ye geçit vermeyen bu millet, bu kalleşliğe geçit verir mi? Apoleti millet söker millet" dedi.

Berat Albayrak, Sultanbeyli Malatyalılar Derneği tarafından organize edilen sokak iftarına katıldı.

En çok "yerli ve milli enerjiye" ihtiyaç olduğunu savunan Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunun en güzel örneği olduğunu ve bu milletin gerçeklerine uygun bir siyaset anlayışı güttüğünü, en büyük bedelleri de kendisinin ödediğini öne sürdü.

"Cumhurbaşkanımız, meşruiyetini milletten başka yerde aramadı" diyen Albayrak, "Geçen gün muhalefet adayı büyükelçileri toplamış. Sonra da inkar ediyor. Avrupalı büyükelçilerle buluşup bu ülkenin Cumhurbaşkanı nasıl yargılanır, içeri atılır, operasyon peşinde olacaksın. Sonra da Avrupalılarla iş tutarak cumhurbaşkanı olacaksın. Muhalefette roller değişse de yalan söyleme gereği değişmiyor. Kimse bu milleti salak yerine koymasın çünkü hedef sadece Cumhurbaşkanımız mı yoksa onun şahsında bu ülkenin istikbali ve istiklali mi?" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 16:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER