Bahçeli: Şerefsize şerefsiz demek milli bir sorumluluktur

‘90’lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler PKK’ya yataklık edenlerdir’

Bahçeli: Şerefsize şerefsiz demek milli bir sorumluluktur

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hırsıza hırsız demekten korkmamak ne kadar zorunluysa, şerefsize şerefsiz demek o kadar yüksek ve milli bir sorumluluktur. Şahsen bu sorumluluğu yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum." dedi.

HDP’ye oy veren seçmenlere ‘Yalılarda viskisini yudumlayıp HDP’ye oy veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun’ sözleriyle hakaret eden MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

"ŞÖHRET BAŞKA ŞEREF BAMBAŞKA..."

Gündemde şeref tartışmalarının revaçta olduğunu izliyor, ipe sapa gelmez yorumları, mesnetsiz söz ve açıklamaları da ibretle takip ediyorum. Şerefi herkes bilir. Bilmek bir şeye sahip olunduğunun delili değildir. Şerefli olmak manevi bir mükâfat, insan varlığının beyannamesidir. Hayatta haklı ve meşru bir gayesi olan, müdafaa edeceği değerleri bulunan herkes için şeref vazgeçilmez bir nimetin doyumsuz lezzetidir. Şeref; kendimize ve çevremize duyduğumuz saygının vicdan, ruh ve münasebette somutlaşmış ve nüfus etmiş insani hal özetidir. Şöhret başka şey, şeref bambaşka bir şeydir. Nitekim şöhret maddi imkanlarla alakalıyken, şeref maneviyatımızın bayraklaşmış simgesidir. Onurla çatallaşan bir hayatın; bencilleşen donuklaşan hissizleşen, milli ve manevi meselelere yabancılaşan bir ömrün şeref sayfası kapalıdır.

"90'LARA DÖNÜLMESİN DİYENLER..."

Gözyaşlarıyla şehit cenazeleri her gün omuzlardayken; şehitleri hatırlama, duayla yad etme zahmetine girmeyen kim varsa şeref yoksuludur. Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90’lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler PKK’ya yataklık edenlerdir.

Bir dilim ekmek bulamazken, canını bu kutlu vatan için feda eden asil yüreklerin acılarını paylaşmayıp zulme ortak olanlar şeref kaçkınıdır. Boğaza nazır mekanlara, yazlıklara, yalılara, konaklara, villalara çöreklenip PKK’ya özgürlük kılıfı giydirenler milli şereften kopanlardır.

Mazlumların feryadını duymak yerine, Kandil-İmralı ve Oslo havarisi kesilerek değerlerine sırt dönenler şerefin karşı kıyısıdır. Şeref için fedakarlık yapmak yerine keyif için şerefe diyen bir avuç kaymak tabaka HDP ve PKK’nın kuyruğuna tutunmakla kaybetmişlerdir. Şeref; yanlışa direnmek, hakkın ve hakikatin yanında durmaktır. Bohem tavırlar, bozuk fıtratlar, basit hevesler şerefle bağdaşmaz. Şerefi olan için bayrak namus, vatan sevda, millet mukaddes bir emanet, ecdat el üstünde tutulması gereken hatıralar toplamının eseridir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 22:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
colemerg
colemerg - 3 yıl Önce

morok artık kımse seni adamdan saymiyor küfür hakaret ederek gündemde kalma hevesiişe yarami̇yor sana i̇ki̇ kelime anlayana hav hav

ZÜLKÜF AKARSU
ZÜLKÜF AKARSU - 3 yıl Önce

ŞEREF TEN YOKSUL OLAN ŞEREF KELİMESİNİN ANLAMINI DAHİ BİLMEYEN. ŞEREFSİZ KELİMESİNİ MİSLİ İLE AYNEN İADE EDİYORUZ SÖZÜN SAHİBİNE.

ferda deniz
ferda deniz - 3 yıl Önce

şerefsiz lafını kullananın kendisine aitdir. senin gibi ler yüzünden çoluk çocuğumuz ölüyor.

hak
hak - 3 yıl Önce

yani sana devlet bahçeli şerefsiz oğlu şerefsidir demek milli bir sorumluluk değilmi e ozaman milli sorumluluk gereği bende sana şerefsi̇z di̇yorum

hakkarili
hakkarili - 3 yıl Önce

bizde sana en guzel dersi vermekle yukumluyuz bu halk sana ve erdogan gerekecek cevabı verecek sen hiç merak etme

Türkiye
Türkiye - 3 yıl Önce

Doğru söylüyor çünkü en büyük ŞEREFSIZ Kendisidir