Bahçeli'den Zarrab yorumu: Türkiye'de yargılanmalı ve Türk vatandaşlığından çıkarılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Toplantısı'nda konuştu

Bahçeli'den Zarrab yorumu: Türkiye'de yargılanmalı ve Türk vatandaşlığından çıkarılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Toplantısı'nda konuştu.

Zarrab davası ile ilgili konuşan Bahçeli, "Türkiye'de yargılanmalı ve Türk vatandaşlığından çıkarılmalıdır. Dava Türkiyede siyasi sonuçlar doğurmak amacıyla çarptırılmakta" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Şu sıralarda ABD'de süren bir yargı süreci vardır. Aynı zamanda Türk vatandaşı olan İran kökenli karanlık bir şahıs üzerinden adeta Türkiye yargılanmak, sanık sandalyesine oturtulmak istenmektedir. ABD'deki dava siyasallaşmıştır. Sanığı, tanığı, itirafçısı, yargıcı ile Türkiye'yi hedef alan bir komplo senaryosu sahneye konulmuştur. Zarrab denilen şarlatan bir suç işlediyse yargılansın ve hakettiği cezaya çarptırılsın. Bu kirli şahıs, bu suçlar için Türkiye'ye iade edilmeli, ABD bu konuda elindeki bilgi ve belgeleri Türkiye'ye vermelidir. Yargılanmalı, cezasını çektikten sonra da Türk vatandaşlığından çıkarılmalıdır. 

Ekonomimiz ağır yara alırsa, bundan kim kazançlı çıkacaktır. Kim siyasi rant devşirecektir. Siyaset adam gibi yapılır. Türkiye'nin haysiyeti üzerinden siyaset olmaz. Türklüğün geleneğinde pusu kültürüne yer yoktur. FETÖ ihaneti yeni melanetler peşinde koşarken bu alçakların değirmenine su taşımak ne ile izah edilecektir.

Zarrab kimdir ki Türkiye'ye aba altından sopa göstermek istenmektedir. Bizim ABD'nin yargı sisteminden öğreneceğimiz hiçbir şey yoktur. Bağımsızlığımız ve egemenliğimiz korumazsak Türkiye'yi bekleyen akıbet dış güçlerin fiilen mandası altına girmek olacaktır. Türkiye'yi hedef alan komplo kumpas ve suikastlar karşısında milli bir duruş sergilemek zorunluluktur. 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 23:16

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER