Bahçeli'den erken seçim çağrısı: Tarih verdi

Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu

Bahçeli'den erken seçim çağrısı: Tarih verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Erken seçim çağrısı yapan Bahçeli, "Siyasi muhattaplarımıza teklifimiz 26 Ağustos 2018 günü yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hak ettikleri dersi vermesi en makul yoldur. İrade milletindir" dedi.

Bahçeli şunları söyledi:

Artık ülkemizin 16 Nisan halk oylamasıyla onaylanan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine herhangi bir tavsama gecikme olmaksızın geçmesi milli beka ve tarihi emanetler açısından acil hal almıştır.

Önümüzde iki seçenek vardır ya cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için 3 Kasım 2019 beklenecek ya da seçimler erkene çekilecektir.

Önümüzde ülkemiz ve milletimiz aleyhine olabilecek bir siyasi gündem ve seçimsüreçleri vardır. Bunu telafi etmek, lazım gelen önlemleri sorumluluk ve şuurla almak siyaset kurumunun ana görevi olmalıdır.

Bilinmelidir ki, gerekli uyum yaslarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur:

26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
necat yayık
necat yayık - 3 ay Önce

osmanlı oyunları