Aytun Çıray'dan 103 emekli amiralin bildirisine destek

Çıray, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye ilişkin, "Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum" dedi

Aytun Çıray'dan 103 emekli amiralin bildirisine destek

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 103 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan 'Montrö' ve 'tarikattaki amiral' bildirisine, ilişkin açıklamada bulundu.

"Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum" diyen Çıray, sosyal medyadan kendisine gelen eleştirilere "Darbe yapmaya niyeti olanı tükürükle boğarız, tükürükle" yanıtını verdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı 'Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nden çekildim, Montrö'yü tanımıyorum, feshettim' diyebilir mi?" sorusuna, "Yapabilir. Mümkün-muhtemel arasında fark var. Yeterli miktar yoğurt bulursanız, Marmara Denizi'ni de karıştırırsanız, ayran yapmak mümkündür" şeklinde yanıt vermesine ilişkin olarak 103 emekli amiral imzasıyla hazırlandığı belirtilen bir bildiri kamuoyuna yansıdı.

Açıklamada, Montrö'nün Türkiye'nin haklarını en iyi şekilde koruyan bir anlaşma olduğu vurgulanarak, "Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye'ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir" denildi.

Tuğamiral Mehmet Sarı'nın "takke ve cübbe" giydiği görüntülerine de atıfta bulunulan açıklamada, "Son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur" ifadesi kullanıldı.

İYİ PARTİLİ ÇIRAY'DAN BİLDİRİYE DESTEK

İYİ Partili Çıray, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un "darbe çağrışımlı" dediği, AKP'li isimlerin sert tepki gösterdiği bildiriye destek verdi.

Twitter hesabından bildiriyi paylaşarak "Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum" ifadesini kullanan Çıray, kendisine yönelik gelen tepkilere de yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 hafta Önce

Tam destek İsabet olmuştur

tek kişi iradesi ve mankurtlar
tek kişi iradesi ve mankurtlar - 1 hafta Önce

Ali Türkşen
@aliturksen
“Milli irade” diye diye milletin a.sına koydunuz, sattınız savdınız, neredeyse yarısı sizden sebep hapis yatmış insanlar biraraya gelip, “daha da milletin a.sına koymayın artık” deyince alınıyorsunuz. Ne pis bi mağduriyetiniz varmış arkadaş, bitmedi gitti.
ÖÖ 10:04 · 4 Nis 2021

dolaylı destekle muhalefet etmek
dolaylı destekle muhalefet etmek - 1 hafta Önce

yanlış hamle bunlar zaten çoğu partide asker var bunu biliyoruz bunlarda gitsin üye olsun herhangi birine parti kurumu altında hükümeti eleştirsin muhalafet edecekse öyle etsin değilse bu hareketi onlara malzeme veriyor.şüphelenmedende edemiyoruz bu akp ve mhp yi kurtarmak için dolaylı destek diye.

SIRADAKİ HABER