Arınç'tan akil insanlar açıklaması

Bülent Arınç akil insanlarla ilgili açıklama yaptı…

Arınç'tan akil insanlar açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşmasından satırbaşları şöyle:

Yarın akşam Sayın Başbakan kendileri ile Dolmabahçe'deki ofiste bir araya gelecek ben de orada olacağım. Yapacakları çalışmaların Türkiye için çok iyi olacağını düşünüyorum. Gruplandırıldılar.

Bunlara bir başkan bir başkan sözcüsü tayin edildi. Her türlü imkanların, bölgeler valilikler diğer kurumlar tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacağı ifade edildi. Bunları hükümetin tayin ettiği veya sayın başbakanın bizzat görevlendirdiği insanlar olarak görmemek lazım.

Başbakan bu listeyi titizlikle açıkladı.

Bunların hepsi Türkiye'nin seçkin insanlarıdır, ortak paydaları Türkiye'nin terörden kurtulmasıdır. Onlarla elbirliği iş birliği gönül birliği yapılmalıdır. Bu sayının kısıtlı olması gerekiyordu. Yüzlerce insanı böyle bir şemanın içine dahil etmek mümkün olamaz. Her biri çok değerli insanlardır. Bu kişilerin Türkiye'ye bugüne kadar yaptıkları katkıları ile böylesine bir görevi daha iyi yapacaklarına inandım.

62 kişi 1 aylık bir  çalışmayla süreci anlatacak.

Her biri kişiliği itibariyle değerli insanlardır. İsimleri gördüğüm zaman bu kişilerin Türkiye'ye yaptıkları katkıları daha da iyi yapacağına inandım. 

AKİL İNSANLAR LİSTESİ >>>

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2013, 20:48
YORUM EKLE