Ali İsmail Korkmaz Eskişehir'de anıldı

Korkmaz'ın darbedildiği yere yürüdüler...

Ali İsmail Korkmaz Eskişehir'de anıldı

Eskişehir'de 2 Haziran'da Taksim Gezi Parkı protestoları sonrası darbedilerek 38 gün komada kalan ve 10 Temmuz'da hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz anıldı.

Yeni Bağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, slogan atarak Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi'nde, Korkmaz’ın darbedildiği yere kadar yürüdü.

Gruptakiler, mum yakıp karanfil bıraktıktan sonra, saygı duruşunda bulundu.  Etkinliğe katılan, Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, oğul Ali’nin 1 yıl önce 8-10 kişi tarafından darbedildiğini söyledi.

Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz da haklarını insanca alacaklarını belirterek, etkinliğe katılanlardan sağduyulu olmalarını istedi.

Eskişehir'de 2 Haziran gecesi Gezi Parkı eylemleri sonrası aralarında polislerin de olduğu kişilerce darbedilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 10 Temmuz'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla Korkmaz'ın darp edilmesi olayına karıştığı iddiasıyla mahkemeye sevk edilen, aralarında bir polisin de bulunduğu İ.K, M.S, R.K, M.V ve E.H tutuklanmıştı. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 14:39
YORUM EKLE