AKP’li Turan: HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor

AKP’li Turan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

AKP’li Turan: HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Garê operasyonu ve muhalefetin tutumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 HDP ve CHP’nin tutumunu eleştiren Turan, "Yolları bir olduğu gibi, heybelerinde taşıdıkları da ortak” dedi.

 “HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor” iddiasında bulunan Turan, “Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclise geldiğinde biz gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Turan’ın açıklaması şöyle:

'MADEM OPERASYON BAŞARISIZ...'

“HDP’nin Kandil’le fikri bağı olduğu gibi organik bağı da olduğu çok açık. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir görev bilmişler. Gara’da vatandaşlarımız alçakça katledildi. HDP’li yöneticiler cılız bir şekilde kınamaktan öteye gidemediler. “Terör örgütünü lanetliyoruz, kahrolsun PKK” diye bir şey duyduk mu? HDP ile iş birliği yapan, yol yürüyen CHP ve diğer partiler için de artık nerede durduklarını gözden geçirme vakti. 'Dostlarımızla iktidar olacağız' diyen Kılıçdaroğlu’nun, Gara’da insanlarımızın kalleşçe şehit edilmesinden sonra hedef alması gereken Sayın Erdoğan değil, terörle arasına mesafe koyamayan 'aziz dostları' olmalıydı. Sormalıyız, maden operasyon başarısız; 6 yıldır CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafından tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yaptı dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?"

'YARGI GEREĞİNİ YAPACAKTIR'

HDP milletvekilleri genel merkezlerine gider gibi Kandil’i kendilerine yol edinmişler. Soruyorum, bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var? Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin Meclisi’dir. Ne Avrupa’da ne de dünyanın hiçbir yerinde hiçbir demokrasisinde bunun örneğini göremezsiniz. Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan, terörle mücadele, askeri tezkereler ve sözde Ermeni soykırımı gibi hiçbir milli meselede Türkiye’nin yanında değiller. Meclis’te imzalanan ortak hiçbir bildiriye imza atmadılar. Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclise geldiğinde biz gereğini yapacağız."

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 22:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 hafta Önce

Büyük ihtıraf MiT devlet öldurdu

SIRADAKİ HABER