AKP’li Şentop’tan Zarrab açıklaması: Rüşvet iddiaları Türkiye’de de soruşturulabilir

Şentop, Zarrab davasıyla ilgili olarak yeni belgeler ya da bulguların ortaya çıkması durumunda, rüşvet iddialarının Türkiye’de de soruşturulabileceğini söyledi

AKP’li Şentop’tan Zarrab açıklaması: Rüşvet iddiaları Türkiye’de de soruşturulabilir

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) devam eden ve Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın tutuklu yargılandığı, Reza Zarrab’ın tanık sandalyesinde oturduğu İran'a yönelik yaptırımlarının delinmesiyle ilgili dava hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Habertürk’ten Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Şentop, davayı 'itibarsızlaştırma çalışması' olarak yorumladı.

Şentop, davayla ilgili olarak yeni belgeler ya da bulguların ortaya çıkması durumunda, rüşvet iddialarının Türkiye’de de soruşturulabileceğini söyledi.

"İTİBARSIZLAŞTIRMA MESELESİ"

Şentop, şu an itibarıyla Zarrab’ın ifadelerinin dışında ortada bir şey olmadığını ifade ederken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının yurtdışına para transferi yaptığına ilişkin iddialarını da değerlendirdi:

“Sarraf davası çerçevesinde düşünüyorum. Zamanlamaması da eş zamanlı başladı. Buradaki temel mesele bir itibarsızlaştırma meselesi. ABD’deki davanın mahiyetini biliyoruz. Bu dedikoduların bir itibarsızlaştırma çalışmaları var.”

(Kaynak: Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 12:45
YORUM EKLE