AKP'li Bozdağ: Camide kızlı-erkekli sarhoş oturdular

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ispatlanamayan 'camide içki içildi' iddialarını başka bir boyutla sürdürdü…

AKP'li Bozdağ: Camide kızlı-erkekli sarhoş oturdular

Taksim Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericilerin “camiye girerek bira içtikleri” yönünde bugüne kadar ispat edilemeyen iddialar, TBMM Genel Kurulu’nda da tartışma konusu oldu.

T24'ten Muzaffer Gençdoğan'ın haberine göre; Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bakanlığına bağlı kuruluşların bütçelerine yönelik eleştirileri yanıtlarken, “Gezi eylemleri sırasında Bezm-i Alem Camisi’nde bira içildiği” iddialarını sürdürerek “Oraya giren göstericiler, ibadethane adabına uymayacak şekilde davranarak, yerlere bira kutuları, sigara izmaritleri attılar, sarhoş şekilde kızlı-erkekli oranın mahremiyetine aykırı davranışlar sergilediler, ayakkabılarını dahi çıkarmadılar. Raporlar burada, her şey ortada, her şey biliniyor. Bu eylemleri CHP’nin desteklediği de biliniyor” dedi.

'ABD ASKERLERİNE SESİ ÇIKMAYANLAR ASLI ASTARI OLMADAN KONUŞUYOR'

Sataşma gerekçesiyle söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ibadet yerlerine normal şartlarda nasıl girileceğiyle ilgili kurallara kendisinin de katıldığını belirterek “ancak insanlar dışarıdaki biber gazı, tazyikli su, tomaların saldırısı felaketinden kaçmak için can havliyle camiye sığındılar. Camiye zor şartlarda bir bir ermeni, bir hıristiyan veya başka bir dine mensup insanlar da sığınabilir. Çünkü orası Allah’ın evidir. ‘Camide bira içildi, açıklayacağız’ dediler 27 hafta geçti açıklayamadılar. Şimdi burada aynı şeyler yeniden söyleniyor. Siz Irak’ta Amerikan askerlerinin camilerde ayakkabılarıyla oturup kalkmalarını, laylaylom yapmalarını eleştiremiyorsunuz, kalkıp burada aslı astarı olmayan lafları tekrarlıyorsunuz” tepkisini gösterdi.

'KABUL EDİN ARTIK: KİMSE İNANMIYOR'

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de söz alarak “Bakan, camide içki içtiler dedi. Camide içki içilmediğini ilk kez AKP’ye çok yakın bir gazeteci, yani sizden birisi, Cami İmamı ile yaptığı röportaj ile ispat etti, ortaya çıkardı. Artık hiç kimse ‘camide içki içildi’ iddiasına inanmıyor. Artık bunu kabul edin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2013, 17:05
YORUM EKLE