AKP’de 'İstanbul düğümü': 13 ilçe başkanı aday olmayacak

AKP, İstanbul’da 11 ilçede ise mevcut başkanlarla yola devam kararını netleştirdi

AKP’de 'İstanbul düğümü': 13 ilçe başkanı aday olmayacak

AKP, geçen hafta sonu gerçekleştirilen kongrelerle birlikte yaklaşık 900 ilçede yeni teşkilatlarını tamamladı; bazı illerde kongre süreçlerini başlattı.

Partinin mevcut 13 ilçe başkanının ise yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

AKP’nin 8 Kasım’da Arnavutköy, Kağıthane ve Beykoz kongreleri ile başlatılması planlanan İstanbul ilçe kongre süreci ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Bu kapsamda AKP İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak, geçtiğimiz haftadan itibaren ilçe teşkilatlarına tek tek ziyaretlerde bulunmaya başladı.

Ayşegül Kahvecioğlu'nun Milliyet'te yer alan haberine göre, AKP’yi 2023 seçimlerine taşıyacak İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının genel merkez tarafından görevden alındığı iddia edildi ancak değiştirilen 13 ilçe başkanının ismi kesinleşti.

Buna göre Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Beyoğlu, Esenyurt, Güngören, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Sarıyer, Şişli, Tuzla ve Üsküdar ilçe başkanları 7. kongre sürecinde yeniden aday olmayacak.

11 BAŞKANLA DEVAM

AKP, İstanbul’da 11 ilçede ise mevcut başkanlarla yola devam kararını netleştirdi. Buna göre Arnavutköy, Bakırköy, Bayrampaşa, Başakşehir, Çatalca, Fatih, Kağıthane, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi ve Ümraniye ilçe başkanları, kongrelerine genel merkez adayı olarak katılacak. Adalar, Ataşehir, Bağcılar, Beşiktaş, Beykoz, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenler, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Pendik, Sultanbeyli, Şile ve Zeytinburnu’nun ise ilçe başkanlığı adaylık süreçlerinin henüz kesinleşmediği kaydedildi.

Öte yandan Başkent Ankara’da Akyurt ve Altındağ’da genel merkez teşkilat temayül yoklaması yapıldı; 10 ilçede henüz kongreler tamamlanmadı. İzmir’de ise, üç ilçede kongrelerin tamamlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 16:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
kaybetçeksek oynamayalım
kaybetçeksek oynamayalım - 1 ay Önce

akp yüzde 50+1 ile seçilemeyeceğini anlayınca iyi parti ile anlaşmış iyi partiye ne vaat ettilerse.iyi partili ağıralioğlu diyor saçma ittifaklar yerine parlementer sisteme geçilsin diyor.kim dedi size ittifak kurun diye barajı kaldırın herkes rahat rahat girsin.yüzde 50+1 i geçemeyen ikinci tura kalsın.ekonomideki beceriksizlik sistemden değil tamamen liyakatsiz atamalardandır.başkanlığa evet akp ye hayır.

SIRADAKİ HABER