AKP Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a 'iltica' tepkisi

Yunanistan, 5 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkeye kaçan askerlere iltica hakkı verdi

AKP Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a 'iltica' tepkisi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın darbeci askerlere iltica hakkı tanımasına tepki göstererek, "Yunan yargısı verdiği kararlarla Türkiye'nin düşmanlarından yana tavır almaktadır" dedi. Çelik, "Teröristlere silah vererek destek olanları ve darbecileri yargı kararları ile himaye edenleri asla unutmayacağız" ifadesini kullandı.

AKP Sözcüsü Çelik, Yunanistan'da Danıştay'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkeye kaçan darbeci askerlere iltica hakkı verilmesine sert tepki gösterdi.

Çelik, "Yunanistan'da yargı makamlarının darbecileri himaye eden kararlara imza atması, hukukun bir kenara bırakıldığını gösteriyor" dedi.

"Yunan yargısı Türkiye düşmanları ve darbecilerin yanında yer almıştır. Bu, teröre destek vermekten daha ağır ve utanç verici bir tutumdur" diyen Çelik, "Teröristlere silah vererek destek olanları ve darbecileri yargı kararları ile himaye edenleri asla unutmayacağız" ifadesini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, şöyle devam etti:

"Darbecilere karşı mücadele terörle mücadele gibi ilkelerle yürütülmelidir. Terörle mücadelede çifte standartlarla davranmak teröre destek vermektir. Darbecileri himaye eden yargı kararları da darbeye destek vermek anlamına gelmektedir."

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER