AKP'den Şırnak'ta seçim çalışması: Kendi savaş uçağımızı yapıyoruz

Roboski katliamının yaşandığı Şırnak'ta, AKP yerli savaş uçakları vaat ediyor!

AKP'den Şırnak'ta seçim çalışması: Kendi savaş uçağımızı yapıyoruz

Yannis Vasilis Yaylali / Demokrat Haber

TSK’ya ait savaş uçaklarıyla 34 sivilin katledildiği Şırnak’ta, AKP'nin seçim propagandası için hazırladığı "Kendi Savaş Uçağımızı Yapıyoruz' yazılı bilbaordlara Roboskili aileler ve Şırnak halkı tepki gösterdi.

FERHAT ENCÜ: BU KADARI PİŞKİNLİKTİR

Roboskili ailelerin sözcüsü ve HDP milletvekili adayı Ferhat Encü, Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda asılan bilbaord'lara ilişkin olarak şunları söyledi:

"Bu kadarı da pişkinliktir artık, bu reklam Batı'da herhangi bir il ya da ilçede verilse onların savaş isteği ile örtüştüğü için normal karşılarım. Fakat Şırnak 90'lı yıllarda savaştan en çok mağdur olmuş yerdir. Devlet eli ile bizzat Şırnak merkez de eşi benzeri görülmemiş bir katliam yapılmıştır. O dönemin acıları hâlâ çok tazedir. Bizim 28 Aralık 2011 yılında yaşadığımız katliam bizzat savaş uçakları ile gerçekleşmiştir. Bizi bu savaş reklamları ile tehdit ediyorlar. Bu reklam afişlerinin burada başkaca bir açıklaması yoktur. Bize bir kere daha acımızı hatırlatan AKP yöneticilerini kınıyoruz. Elbette Roboski aileleri olarak da bu duruma sessiz kalmayıp gerekli olan tepkimizi de koyacağız " dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 17:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
yok
yok - 5 yıl Önce

şırnak halkı bunun hesabını 7 haziranda verecektir ...zalimler saraydan çıkmaya bile cesaret edemicek

SIRADAKİ HABER