Ahmet Türk: Sistemi değiştirecek güce ulaştık, Recep gidicidir

Türk, Urfa'da konuştu

Ahmet Türk: Sistemi değiştirecek güce ulaştık, Recep gidicidir

Urfa'da HDP'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğine katılan Ahmet Türk, "Sistemi değiştirecek güce ulaştık. Recep gidicidir, gidiyor" dedi.
 
HDP Urfa'da geleneksel iftar yemeği düzenledi. HDP, CHP, EMEP il örgütlerinin katıldığı yemeğe, HDP milletvekili adayları, yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ve çok sayıda yurttaş katıldı. 

MA'nın haberine göre çılış konuşmasını yapan İl Eşbaşkanı Rıdvan Yavuz'dan sonra konuşan milletvekili adayı Nimettullah Erdoğmuş, HDP siyasetinin bir aşk siyaseti, kurduğu demokratik ittifakın bir aşk ittifakı olduğunu söyledi. 
 
Ahmet Türk de yaptığı konuşmada Kürt halkı, ezilen ve ötekileştirilenlerin önlerine konan kapanları aşmanın vaktinin geldiğini söyledi. Kürtlere zulmü anlatmaya gerek olmadığını dile getiren Türk, "Yıllardır özgürlük mücadelesi veren halkın çocuklarısınız. Bu ceberrut yapıdan kurtulmak için tarihi bir süreçten geçiyoruz. Recep gidicidir, gidiyor. Efrin, Cizre, Nusaybin'i biliyorsunuz, unutmadınız. Haklı olduğumuzu artık Aleviler, ezilenler, ötekiler anladı. Sistemi değiştirecek güce ulaştık. Bir korku imparatorluğu kurdular, yıkacak güçteyiz. Yeter ki çalışalım, inanalım" dedi.
 
İmar affı çıkarıldığını, ancak çiftçinin ürettiğini elektrik olarak geri aldığını belirten Türk, şöyle devam etti. "Elektrik şirketine çiftçinin parasına el koyma yetkisi verdiler. Koşullar ne olursa olsun biz bu mücadeleyi kazanacağız. Bizim mücadelemiz koltuk mücadelesi değil, özgür, eşit gelecek, demokrasi mücadelesidir. İnanıyorum Hz. İbrahim'in kenti bu zalimlere gereken cevabı verecektir."  

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 15:20

Demokrat Haber’e destek olmak isterseniz tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 12 ay Önce

Akp,Mhp Çetelerine kim oy veriyorsa,o kişi insan olamaz...duygusuz odun ise verir...

SIRADAKİ HABER