"ABD'deki davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız"

Şimşek, 8. Boğaziçi Zirvesi'nin ikinci gününde konuştu

"ABD'deki davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD'de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla'nın sanık, Reza Zarrab'ın da tanık olarak yargılandığı davadan dolayı Türkiye'deki bankacılık sistemi etkilenirse 'gerekeni yapacaklarını' söyledi.

Şimşek, Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen 8. Boğaziçi Zirvesi'nin ikinci gününde yaptığı konuşmada, ABD'de görülmeye devam eden davayla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bankacılık sektörünün üzerinde şu anda ABD'deki dava kaynaklı bir bulut var ama dün Başbakanımız da net olarak ifade etti: Biz bankacılık sektörümüzün arkasındayız. Ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz. Bu konu böyle biline… En ufak bir tereddüt olmasın. Çünkü bu dava nedeniyle bankacılık sektörü etkilenirse gerekeni yapacağız. Bu davayı önemli ölçüde siyasi boyutları olan bir dava olarak görüyoruz. Yine de bankacılık sektörünün kendisi şoklara karşı büyük bir kapasiteye sahip."

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 18:22

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

Yeni kanun hükmünde kararname çıkarın Hırsızı yolsuzu koruyan kollayan hükümet kanunu olsun adı hatta bir khk daha çıkarın Reza Zarrab Türk’tür türk kalacak.

Ali Firat
Ali Firat - 2 yıl Önce

kendi halkina hain

SIRADAKİ HABER