Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş genel Başakanı Selahattin Demirtaş, Deniz Payraz'ın katledildiği HDP İzmir İl Örgütü yönelik düzenelen saldırıya dair paylaşım yaptı. Demirtaş, "Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük" dedi. 

'BARIŞ ARAYIŞINDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirta, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'barış arayışından vazgeçmeyeceğiz' vurgusu yaptı.

"Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük" diyen Demirtaş, şunları yazdı:

"Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun."