Sedat Peker, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok'un kendisine vekalet verme teklifini kabul ettiğini belirtti.

Yöneylem’den son seçim anketi: Erdoğan’a oy vermem diyenlerin oranları artıyor Yöneylem’den son seçim anketi: Erdoğan’a oy vermem diyenlerin oranları artıyor

Peker ayrıca istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanları Korkmaz Karaca ve Serkan Taranoğlu'nu örnek gösterip Süleyman Soylu, Tolga Ağar ve Zehra Taşkesenlioğlu'nu da istifa davet etti.

Sedat Peker'in Twitter'da 'Deli Çavuş' hesabından Nihal Olçok'a yanıt vererek yaptığı açıklamalar şöyle:

"Sn. Nihal Olçok hanımefendi tweetinizde yazmış olduğunuz çok değerli sözlere geç cevap yazdığım için lütfen hakkınızı helal ediniz. Çevremdekiler beni hazır cevap ve pratik zekalı bir insan olarak kabul ederler. Ancak sözlerinizin manevi yükü o kadar ağırdı ki şu ana kadar düşünmek zorunda kaldım. Ben Kafkas asıllı Karadenizli bir Türk ailesinin çocuğuyum. Bizim kültürümüzde şehit aileleri devlet başkanından bile önce gelir. Sizin yorgun olduğunuzu anlatan satırları okumak inanın ki beni çok yordu (ne kadar empati yapsam da sizin hissettiklerinizi anlayamam.). Vekaletinizi şerefle kabul ediyorum. Eğer ki bu ağır yükün altından gelecek zamanlarda kalkamazsam, başarılı olamazsam beni lütfen kınamayın. Ancak elimden gelen her şeyi yapacağıma lütfen inanın ( SÖZ NAMUS )."