Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "6'lı masada yemekler soğumaya başladı" diyerek adayın açıklanmasını istedi.

Genel seçime kısa bir süre altılı masanın henüz adayı belli değil. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sıklıkla adayın açıklanması yönünde açıklama yapıyor.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Eskişehir Kapalı Cezaevi önünde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorusu üzerine 6'lı masanın henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamadığını hatırlatan Sarıgül, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok az bir süre kaldı" dedi.

TDP lideri şöyle devam etti: "Artık muhalefet partileri özellikle de 6'lı masanın adayını bir an önce açıklanması lazım. 6'lı masada yemekler soğumaya başladı. Vatandaşımızın beklentisi artık son noktaya kadar geldi. 6'lı masa yarın, öbür gün değil 1 saat sonra adayını mutlaka açıklamalı ve toplumdaki beklentilere mutlaka cevap vermelidir."

NATO ELEŞTİRİSİ

Sarıgül, NATO'nun bağımsızlığını ve işlevini yitirdiğini, üye ülkelere eşit davranmadığını belirterek "Parlamentodaki bütün siyasi partileri göreve çağırarak, mutlaka gizli oturum ile NATO'nun karanlık emellerini ve NATO'nun Amerika'nın aparatı ve oyuncağı olduğunu konuşmamız lazım" dedi.

Sarıgül şunları kaydetti:

"NATO konusunu Türkiye olarak tekrar gözden geçirmemiz lazım. NATO'nun Türkiye'ye faydası olmaz. Çünkü NATO artık Amerika'nın talimatını alan bir teşkilat durumundadır. Şunu hiçbir zaman unutmamak lazım ki ayıdan post Amerika'dan da dost olmaz."