Sağlık Bakanı Koca'dan Tuzla Devlet Hastanesi önünde çekilen videoya ilişkin açıklama

Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Koç'un 30 Ağustos'ta yapılan testini pozitif çıktığını ilaç tedavisine başlandığını söyledi

Güncel 13.09.2020 - 08:36 13.09.2020 - 08:36

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) hastası olduğunu söyleyen Ensari Koç ile ilgili olarak bir paylaşım yaptı.

T24'ün haberine göre Koç, Tuzla Devlet Hastanesi'nde tedavi edilmediğini, salgına yakalandığı için işinden kovulduğunu ve gidecek hiçbir yeri olmadığını iddia ederek, "Bir yere gidemiyorum, şu an hastanenin önündeyim. Rahatsızım, nefes almakta zorlanıyorum, sürekli öksürüyorum, başım ağrıyor, halsizim. Kimse bana yardım etmiyor" demişti.

Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Koç'un 30 Ağustos'ta yapılan testini pozitif çıktığını ilaç tedavisine başlandığını, tedavisinin ardından 10 Eylül'de yapılan kontrol testinde ise sonucun negatife döndüğünü savundu.

"ÇALIŞTIĞI İŞYERİ İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ VE TEKRAR ORAYA DÖNECEĞİNİ İFADE ETTİ"

Koç'un talebi üzerine tetkiklerinin yeniden yapıldığını ifade eden Koca, "Kovid-19 bulgusuna rastlanmadı. Hastanede yatışını gerektirecek bir sağlık durumu yok" bilgisini paylaştı.

Koca şöyle devam etti:

"Kendisiyle yapılan görüşmede; hastalığı duyulunca çalıştığı şantiyeye ve akrabalarının evine kabul edilmediğini söylüyor. Bu sebeple bir misafirhane konaklama imkanı sağlandı ancak kendisi istemedi. Çalıştığı işyeri ile görüştüğünü ve tekrar oraya döneceğini ifade etti."

Koca, Koç'a geçmiş olsun dileğinde bulunarak koronavirüs konusunda her zamankinden daha duyarlı olunması gerektiğini kaydetti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@