Pınar Selek için Strasbourg'ta dayanışma toplantısı düzenlendi...

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: 'Sonu Menderes'e benzemesin' diyenlere eyvallah demedik Erdoğan: 'Sonu Menderes'e benzemesin' diyenlere eyvallah demedik
Mısır Çarşısı davasında 16 yıldan bu yana yargılanan sosyolog- yazar Pınar Selek için Strasbourg'ta dayanışma toplantısı düzenlendi. Selek, hukuka olan güvenini yitirmediğini belirterek, "Beraat edene kadar mücadelem sürecek" dedi

Çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisinin katıldığı toplantıya Fransız basını da ilgi gösterdi. Dayanışma toplantısına katılanlar arasında 30 Nisan tarihinde Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nde hukuki süreci izleyen STK temsilcileri ve hukukçular da yer aldı. Konuşmacılar Pınar Selek davasının bir an evvel beraat ile sonuçlanmasını istedi.

Türkiye'de duruşmayı izleyen Fransızlar mahkeme ortamının bu sefer daha yumuşak ve olumlu geçtiğine dair izlemlerini aktardı.

Strasbourg Belediye Meclisi üyesi ve Kadın Hakları Temsilcisi Mine Günbay, şöyle dedi: "Strasbourg Belediyesi ve Strasbourg Üniversitesi'nden 15 kişilik heyet duruşmayı izledi. Dayanışma devam edecek. Hepimiz Pınar Selek'in özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz."

Selek de hukuka olan güvenini yitirmediğini ifade ederek, "Beraat edene kadar mücadelem sürecek" dedi. (Taraf)