AKP’nin olası bir iktidar değişikliği nedeniyle bir düzenleme hazırladığını iddia eden Atalay “Abdulhamit Gül buna direndiği için görevden alındı” dedi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül görevinden istifa etti, yerine AKP Yozgat Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ atandı.

Gül’ün istifasına ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılırken, TELE1’de Namık Koçak’ın sunduğu ‘Gündem Özel’e konuk olan Piar Araştırma Başkanı Kadir Atalay önemli iddialarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Mithat Sancar'dan muhalefete tepki: Tutarlı bir tavır ortaya koyamıyorlar Mithat Sancar'dan muhalefete tepki: Tutarlı bir tavır ortaya koyamıyorlar

AKP’de olası bir iktidar değişikliği endişesi yaşandığını öne süren Atalay, “AK Partililerin bugünlerdeki en büyük endişesi ‘Biz iktidarı devredersek devr-i sabık yaratılacak mı? Bizi yaptığımız kanunsuz işlerden dolayı yargılayacaklar mı?’… Biz çeşitli kişileri muhalefete göndererek anlaşma yapmaya çalıştıklarını biliyoruz. Fakat Erdoğan önünde sonunda CHP ‘tamam’ dedi diye buna güvenmez. ‘Erdoğan böyle bir risk almaz bu yüzden de genel af getirecek’ diye bunu geçtiğimiz ayki programda söylemiştim. Hatta Abdulhamit Gül bu konuda ayak diretiyor ve onay vermiyor. Asıl neden bu. Tıpkı Nebati’deki gibi imzayı atmayan gider, imzayı atacak olan gelir” ifadelerini kullandı.

Değişikliğin ‘net bir amacı’nın olduğunu söyleyen Atalay, “Şöyle düşünüyorum ki biz seçimlerde üç oy kullanacağız. Bir genel af referandumu, iki yeni anayasa; ki ben bunun federasyon anayasası olacağını düşünüyorum, üç de cumhurbaşkanlığı” diye konuştu.