Kuruluşumuzdan bu yana meydana getirmiş olduğumuz oto araç ekspertiz sektöründe her zaman daha ileriyi hedeflemekteyiz. Başlık sizleri şaşırtmasın çünkü; yapmış olduğumuz işin sorumluluk bilinci ile hareket ederek şimdiye kadar birçok müşterimizin hayır dualarını almış bulunmaktayız. Pendik Oto Ekspertiz firması olarak şehirdeki bütün araç sorunlarını tespit etmek için yola çıktık. Abartmak için söylemiyoruz şehirdeki tüm araçların sorunlarını tespit ederek güvenli bir araç alım satım işleminin parçası olmak istiyoruz.

Pendik Oto Ekspertiz, oto ekspertiz işlemlerinde teknoloji ile yarışan cihazlar sayesinde raporlama esnasında en doğru veri ve bilgiye ulaşmaktadır. Zaten ekspertiz raporu almak isteyen kimsenin asıl istediği şey bu değil mi? Araç hakkındaki en doğru bilgiye ulaşmak isteyen müşterilerimize memnuniyetle raporlarımız nezdinde cevap veriyoruz. Şimdiye dek bizi tercih eden müşterilerimizi asla mağdur etmedik ve korkmadan dürüstçe ehli olduğumuz işimizi yerine getirdik. Piyasada yalnızca ikinci el araç alım satım işlemi gerçekleşeceği zaman ekspertiz raporuna ihtiyaç duyulduğu yönünde algı oluşmaktadır. Aksine firmamız sıfır araçlarda da şimdiye kadar özür dileyerek söylüyorum ki ayıp bulmuştur. Hatta sıfır araç alacak kimsenin bu konuda çok daha dikkatli olması ve süreci titizlikle tamamlaması gerektiğini düşünüyoruz.

Firmamızda faaliyet göstermekte olan kadromuz tümüyle uzman ve tecrübeli personellerden oluşmaktadır. Personellerimizin yaptıkları işin kalitesi ile hem firmamızı mutlu etmekte hem de sizlerin taleplerine en doğru şekilde karşılık vermektedir. Sonuçta her ne kadar işin büyük bir bölümünü cihazların yaptığı düşünülse de aslında bu bir sanat işidir. Sanatı icra eden de firmamızda çalışan deyim yerindeyse fevkalade personel ekibimizdir. 

OTO EKSPERTİZ ÜCRETLERİ

Pendik Oto Ekspertiz olarak fiyatlandırmamızı şekillendirirken öncelik olarak müşterinin cep dostu olmayı ilke edindik. Oto ekspertiz ücretlerimiz paket içeriklerine ve müşterinin taleplerine göre şekillenmektedir. Örneğin; araç için yalnızca kaporta, boya ve motor mekanik testleri yaptırmak isteyen bir müşterinin raporu ile daha detaylı ekspertiz yaptırmak isteyen bir müşterinin raporu takdir edersiniz ki aynı şekilde fiyatlandırılmamaktadır. Burada paketlerin fiyatları hakkında bilgilendirme yapmanın sizlerin fiyatlar açısından fikir sahibi olacağınızı düşünsek de; Oldukça ilgili olan firma çağrı merkezimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü; fiyatlarımız tıpkı bizler gibi kendini güncellemektedir. En sağlıklı bilgiyi firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca firmamıza ait sitemizde bulunan canlı destek chat sistemini de kullanarak istediğiniz sorulara cevap arayabilirsiniz.

NOTER İŞLEMLERİNDE EXPERTİZ ZORUNLU MUDUR?

Araç alım satım işlemlerinin bildiğiniz üzere son durağı Noterdir. Noterde kişilerin hazır bulunması halinde aracın devir teslim işlemleri gerçekleşir. Ancak Ticaret Bakanlığı'nın 2019 yılında yayımlamış olduğu yönetmelik gereği artık ikinci el araç alım satım işlemleri gerçekleştirilmeden 3 gün önce araç hakkında ekspertiz raporunun düzenlenmesini zorunlu kılmıştır. Yalnızca 8 yaşının üstünde ve 160 bin kilometrenin üzerinde bulunan araçlar için bu düzenleme muaf tutulmuştur. Ek olarak satış işleminin gerçekleşeceği ilde yetki ve TSE belgesi bulunan bir ekspertiz firmasının mevcut olmaması halinde o il düzenlemeden muaf tutulacaktır. Neyse ki Pendik ilinde yaşayan müşterilerimiz için yetki belgesi ve TSE belgesini bünyesinde bulunduran Pendik Oto Ekspertiz firması olarak vermiş olduğumuz bu hizmetten mutluluk duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. 

ARAÇ ALIM SATIMINDA AYIPLI ARAÇ DAVASI

Pendik Oto Ekspertiz firması olarak bu tip durumlar ile nadiren de olsa karşılaşmaktayız. Müşteriler almış oldukları araçlarda kusur bulunduğu iddia ederek bize gelmektedir. Biz de müşterilerimizin talepleri doğrultusunda uzman bilirkişi eksper personellerimiz ile aracı ekspertiz işlemleri için firmamıza kabul ediyoruz. Yapılan tetkikler sonucu araçta kusur bulunması halinde bunu raporumuzda çekinmeden belirtiyoruz. Akabinde müşteri sunmuş olduğumuz raporu kullanarak satın almış olduğu araç hakkında ayıplı araç davası açabiliyor. Burada dikkatinizi çekmek isteğimiz husus şu; herhangi bir ekspertiz firmasından aldığı rapor ile dava açamayabilir. Ancak TSE belgeli hazırlanmış olan raporun kesin ekspertiz raporu ve resmî belge niteliği taşıması halinde dava açılıyor. Aksi takdirde dava açılması halinde mahkeme raporu kabul etmemekte ve yeniden düzenlenmesini istemektedir. Yaklaşık bir yıl kadar süren ayıplı araç davası sonucunda ayıp ispatlandığı takdirde aracı satın alanın zararı karşılanmak üzere bir mahkeme kararı çıkabiliyor. Yine de tüm bu süreçleri anlatacak hukuki bilgiye sahip olmadığımız için biz yalnızca ehli olduğumuz ekspertiz konusunda mağduriyetin engellenmesi adına raporu en hakkaniyetli şekilde hazırlıyoruz.