Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarı erken seçime zorlamak amacıyla organize ettiği "Milletin Sesi" mitinglerinin ilki Mersin'de yapılıyor.

Ekonomik krizden etkilenen tüm vatandaşların davet edildiği miting Umut Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, Alana Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yer aldığı "Milletin Sesi Kılıçdaroğlu, hemen seçim, erken seçim" yazılı büyük pankartlar asıldı. Miting meydanında Türk bayrakları ve parti bayrakları yer aldı.

MÜZİK ÇALINMADI

Dersim Ovacık'ta yaşanan çatışmada hayatını kaybeden Mersinli Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu'nun cenaze töreni nedeniyle miting alanında müzik çalınmadı.

Mitinge katılan vatandaşlar "Hükümet istifa", "Tayyip istifa", "Hak, hukuk, adalet" sloganları attı.

MİTİNG ALANI ERKEN SAATLERDE DOLDU

37 bin kişi aldığı açıklanan meydan miting saatinden önce dolmaya başladı. Erken saatte gelen bir vatandaş, "Bu alan çok kalabalık olmalı o nedenle erkenden geldik. Erken seçim yapılmalı. İktidar bugün gitmezse yarın gidecek, o da olmadı 2023'te kesin gidecek. Çocuklarımın geleceği yok oldu" diye konuştu.

Mitinge katılan bir çiftçi ekonomik zorluklara dikkat çekerek, "Ekmek almakta zorlanıyor insanlar. Ben çiftçiyim. Limonum dalında kaldı. Bu iktidar dönemi çiftçi daha da fakirleşti" dedi.

'KEŞKE YARIN SEÇİM OLSA...'

Erken seçimin şart olduğunu söyleyen bir vatandaş da, "Millet bıktı, bıçak kemiğe dayandı. Keşke yarın seçim olsa" diye seslendi.

'MİLLET BAHÇESİ MİLLETE YASAKLANDI'

Miting için izin verilen alanın hemen yanında yer alan "Millet Bahçesi" kapıları demir bariyerlerle kapatılarak vatandaşların girişine izin verilmedi. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar "Millet Bahçesi millete kapatıldı" dedi.

'MİLLETİMİZ SEFALETİ ANLATACAK, BİZ DİNLEYECEĞİZ'

Mitingde konuşma yapmadan önce sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, "Milletimizi dinlemek üzere dün akşam Mersin’e geldim. Şehidimizin evine taziyeye gittim. Bugün ise milletimiz sefaleti anlatacak, biz dinleyeceğiz. 2021’de hala böyle bir gündemimizin olması yürek sızlatıyor ama ne yapalım çözmek için yollardayız" ifadelerini kullandı.