Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na seslenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Metiner’in “Ben gençliğimi Temel Karamollağlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstersin diye harcamadım, verin benim gençliğimi” sözleri üzerine sosyal medya kullanıcıları, Metiner’in geçmişini hatırlattı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da yıllar önce Meclis’te Metiner’e HADEP içerisinde yer aldığını hatırlatmıştı.

Wikipedi’a da Metiner’in hayatı şöyle: “Mehmet Metiner 5 Mart 1960 tarihinde Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde Bedir ve Nazı Metiner çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu.[1] İslamcı çevrelerde bir döneme damgasını vuran, Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı.

Refah Partisi il başkanı ve büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Fazilet Partisi Genel Başkanı Mehmet Recai Kutan’ın danışmanı olarak görev yaptı.

2000-2001 yıllarında HADEP genel başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2011 yılında yapılan seçimlerde AK Parti Adıyaman milletvekili seçildi. Mehmet Metiner 30 Aralık 2014 tarihinden itibaren Star gazetesinde yazmaya başladı. 2015 yılında yapılan seçimlerde AK Parti İstanbul milletvekili seçildi.”

Kaynak: TELE 1