Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir çift, 5 gündür süren orman yangınında evinde ölü bulundu. Fahri Yiğitokur ve Andrea Hartmann Yiğitokur'un ağır hasar gören evlerinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye genelinde çıkan toplam 112 yangının 107'sinin kontrol altına alındığını duyurdu.

Bakan Pakdemirli'nin Twitter'da paylaştığı bilgilere göre Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde iki; Muğla'nın Marmaris, Köyceğiz ve Milas ilçelerinde de üç yangın hala etkisini sürdürüyor.

Sabah saatlerinde Twitter'da paylaşımlar yapan Bakan Pakdemirli, Gazipaşa, Silifke ve Bodrum yangınlarının kontrol altına alındığını duyurmuştu.

28 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihleri arasında çıkan 112 orman yangınının 107’sini kontrol altına aldık. 

Devam eden 5 yangını kontrol altına alma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.

Yangınlarda 7'si Manavgat'ta biri de Marmaris'te olmak üzere toplam 8 kişi hayatını kaybetti.

Manavgat yangını başladığından bu yana Hasan Ali Yüksel Akseki'ye bağlı Kepezbeleni Mahallesi'ndeki evinde, Osman ve Şehri Kardaş çifti Değirmenli Mahallesi Delioğlan mevkiindeki evlerinde yaşamını yitirmişti.

Orman işçileri Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş, Gebece mahallesi Güğlen dağı Beloluk mevkiinde yangına müdahalede bulunurkan devrilen arazözde yanarak can vermişti.

Bakan Pakdemirli, Cumartesi gecesi yangınların 98'i kontrol altına alındığını; Manavgat, Marmaris, Bodrum dahil 9 bölgede yangın söndürme çalışmalarının da sürdüğünü aktarmıştı.

Gece saatlerinde Marmaris'teki yangın yönetim merkezinde konuşan Bakan Pakdemirli, "Antalya Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş'ta ciddi durum devam ediyor" diye konuştu.

Mersin Aydıncık'ta çapı büyük ve tehlikeli yangının da kontrol atlına alındığını belirten Pakdemirli, "Adana'daki çok büyük ve tehlikeli üç yangın da kontrol altına alındı. Muğla'da Marmaris, Köyceğiz, Milas ve Bodrum'da yangın devam ediyor. Sabah saatlerinde yeni güçler takviye edilerek sonuç almaya çalışacağız" dedi.