LGBTİ Onur Haftası Komisyonu, Levent Pişkin’in gözaltına alınmasıyla ilgili  bir açıklama yayınladı. Açıklamada Pişkin’in hedef gösterildiği ifade edilerek adil yargılama haklarının açıkça ihlal edildiği kaydedildi.
 
LGBTİ Onur Haftası Komisyonu  tarafından yapılan açıklama şöyle:

LGBTİ+ hareketinin aktivistlerinden, Onur Haftası gönüllüsü, Özgürlükçü Hukukçular Derneği aktif üyesi ve insan hakları savunucusu avukat arkadaşımız Levent Pişkin evine yapılan baskınla hukuksuz bir şekilde göz altına alındı.
 
Daha önce cumhurbaşkanı tarafından kendisine dava açılan Levent Pişkin, açık kimliğiyle tüm baskı ve yıldırma politikalarına karşı aktif şekilde mücadele ederek haksızlığa uğrayan arkadaşlarımızla dayanışmayı hep sürdürmüştür.
 
Son dönemde FETÖ/PDY ile mücadele adı altında, HDP milletvekilleri ve eş genel başkanlarının tutuklanmasına; kadın, çocuk, LGBTİ+ gibi birçok farklı alanda hak mücadelesi veren derneklerin kapatılmasına kadar varan cadı avının tüm muhalif gruplara yönelişine tanık olmaktayız. Havuz medyası tarafından çıkarılan, "bir Alman dergisi" aracılığıyla Selahattin Demirtaş'ın propagandasının yapılacağı haberiyle hedef gösterilen Levent Pişkin'in gözaltına alınması, özünde savunma hakkı ve avukat-müvekkil ilişkisine yapılan saldırıların bir devamıdır.  Bir avukatın müvekkiliyle görüşmesi de, görüşmeleri yurt içi ve yurt dışında basına iletmesi de suç teşkil etmez! Bu hukuk dışı soruşturma başlatma ve gözaltına alma uygulaması, savunma ve adil yargılanma haklarının açıkça ihlalidir.
 
Direnen herkesi daha fazla bir araya gelmeye ve ses çıkarmaya çağırıyoruz.
 
Levent Pişkin yalnız değildir, davanın takipçisi olacağız!
 
İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komisyonu