Kadın ve erkeklerin aynı yerde yemek yemesi başta olmak üzere öğrencilerin sorun ve taleplerini dile getirmek için bir araya geldiği Koç Üniversitesi'nde, Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın bir öğrencinin üzerine yürüdü. Genel Sekreter ile öğrencilerin olduğu alana gelen Baha Yiğit Sayın, öğrencilerin taleplerini dinledikten sonra "Sen ne diyorsun lan" diyerek Erkin Başar'ın üzerine yürüdü. Sayın'ın öğrenciye yönelik sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Erkin Başar, Baha Yiğit Sayın'ın başka bir öğrencinin daha üzerine yürüdüğünü belirtti. Başar, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle okulda şu an için cinsiyetli yemekhane planı yok. Geçen yaz, yiğit bey'in de doğruladığı gibi buna dair planlar vardı. Bazı inşaat faaliyetleri yapıldı. Ancak öğrencilerin itirazları sonucu bunun önüne geçildi.

Önceden belli bir saate kadar tüm öğrencilere açık olan yurtlara bu sene kameralar yerleştirildi. Mutfakta, birlikte yemek yiyen arkadaşlarımız disiplin cezası aldı. Ceza alan arkadaşımız eylemde bu olayı anlattı. Ayrıca, okuldaki karma yurt olan s yurdu da kız yurduna çevrildi.

Ancak bizlerin tek talebi-sorunu da bu değil. Yüksek fiyatlı yemekler (en ucuzu 25 TL), verilmeyen başarı bursları, söz verildiği halde çıkmayan yurtlar, engellenen kulüp etkinlikleri… Ve öğrenciyle konuşmayan bir rektör. Lan diye konuşan öğrenci dekanı."