CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, yaptığı basın toplantısında CNN Türk kanalına boykot kararı aldığını açıklamıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kafa Radyo programında CNN Türk’ü boykot etme kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 “Tartışma programlarında CHP’lilere nasıl tuzak kurabiliriz diye özel bir yayın politikası izlendiğine tanık olduk” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, CNN Türk’e boykot karanının medya özgürlüğüne aykırı olduğu eleştirilerini yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Çıkmama kararı aldık. Biz CNN’i ele geçirelim. Yandaşlar satın alsın, bizim istediğimiz gibi yayın yapsın demiyoruz. Bazı gazetelere reklam verilmiyor, bu ilk kez bu dönemde yaşandı” şeklinde konuştu.

A HABER TARZI YAYIN YAPMASINI KABUL ETMİYORUZ’

Eleştirilere açık olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu bizimle ilgili eleştirel haber yapılmasına tahammülsüzlük değil ama CNN Türk’ün tarafsız yayın yapıyormuş gibi yaparak A Haber tarzı yayın yapmasını kabul etmiyoruz. Niye böyle yayın yapıyorsunuz demiyoruz ama biz çıkmıyoruz” dedi. 

‘CHP’LİLERE NASIL TUZAK KURABİLİRİZ DİYE…’

Kılıçdaroğlu, CNN Türk’ün CHP karşı boykota neden olan yaklaşımının yerel seçim sürecinde başladığını ve bunu anlayışla karşıladıklarını ifade ederek, “Ama tartışma programlarında CHP’lilere nasıl tuzak kurabiliriz diye özel bir yayın politikası izlendiğine tanık olduk” dedi.

‘HALK TV’DE CHP ELEŞTİRİLİYOR’

Kılıçdaroğlu, “İktidar da Halk TV’yi izlemeyin derse ne olacak?” sorusuna ise, “Halk TV de bizim değil. Orada da CHP eleştiriliyor. Ancak objektif yayın yapmaya çalışan gazetelerin Basın İlan Kurumu eliyle ilanlarının kesilmesi bu iktidar döneminde oldu” diye konuştu.

‘SAADET PARTİSİ’NİN MİTİNGİNE KATILACAĞIZ’

Öte yandan, CHP lideri, Saadet Partisi’nin pazar günü yapacağı Kudüs mitingine katılacaklarını da açıkladı. 

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, yaptığı basın toplantısında CNN Türk kanalına boykot kararı aldığını açıkladı.

Tuncay Özkan CHP’lilere de çağrıda bulunarak CNN Türk’ü izlememelerini söyledi. 

Tuncay Özkan şöyle konuştu;

Gözden kaçırmayın

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir

“3 Şubat 2020 tarihinde yapılan toplantıda partililerimize tuzak kurma, gerçekleri çarpıtma nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalında yapılan programlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse CNN Türk kanalına çıkmayacaktır.

Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türkü izlememelerini tavsiye ediyoruz.”