Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği ve Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın da katıldığı 'Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Yeni Adım' toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "Bir de bütün Türkiye'de Millet İttifakı'nın iktidar olduğunu düşünün. İşsizlikle nasıl mücadele ettiğimizi düşünün, huzuru getirmek için nasıl mücadele ettiğimizi düşünün" dedi.

Ankara'daki Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği 'Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Yeni Adım' toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti, DEVA Partisi temsilcileri ve büyükşehir belediye başkanları bir araya geldi.

Programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çok sayıda kişi katıldı.

'Bizim düşündüğümüz Türkiye'nin, sadece bölgesinde değil, bütün dünyada da itibarı var'

Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu Millet İttifakı'nın iktidara gelme ihtimalinde Türkiye'nin geleceğinin nasıl şekilleneceğinden bahsederek şu ifadeleri kullandı:

"Bir belediye başkanımız ifade etti, 'Bütün engellemelere rağmen yapıyoruz biz bunları.' dedi. Bir de düşünün, Millet İttifakı'nın iktidarını düşünün. Hiçbir engellemenin olmadığı ve belediye başkanlarının da gücünü sonuna kadar halk için emeğini, alın terini halk için harcadığını düşünün. Çok daha güzel, çok daha mükemmel, çok daha huzurlu bir Türkiye'yi inşa etmez miyiz? Edeceğiz, Allah'ın izniyle edeceğiz, birlikte yapacağız, beraber yapacağız, güç birliği ile yapacağız. Ayrışmadan, bölünmeden, kavga etmeden yapacağız. Bizi kavga ettirmek isteyebilirler. Bir şeyler yapmak isteyebilirler. Onların bu konuda maharetleri de var ama bizim de aklımız var. Bizim vatan sevgimiz var. Bizim bayrak sevgimiz var. Bizim düşündüğümüz Türkiye'nin itibarı var. Sadece bölgesinde değil, bütün dünyada Türkiye'nin itibarı var. Biz bunu düşünerek yolumuza devam ediyoruz. İnşallah Cumhuriyetin 100'üncü yılında güzel Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız, buna ahdettik. Bu kadim Cumhuriyeti büyüteceğiz. El birliği ile gönül birliği ile büyüteceğiz."

Belediye başkanları için bir kez daha alkış isteyen Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının neleri yapmaları gerektiğini fiilen alanda uyguladıklarını söyledi. Genel Başkan, "Bir de bütün Türkiye'de Millet İttifakı'nın iktidar olduğunu düşünün" diyen Kılıçdaroğlu, "İşsizlikle nasıl mücadele ettiğimizi düşünün, huzuru getirmek için nasıl mücadele ettiğimizi düşünün. Türkiye'de hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucakladığımızı düşünün" dedi.

'Kimseyi aç ve açıkta bırakmadan, çılgın proje adı altında çöp projeler yapmadan hizmet verdik'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da konuşmasında 2019 Yerel Seçimlerini anımsatarak, "Söz verdiğimiz gibi öncelikle kimseyi aç ve açıkta bırakmadan, çılgın proje adı altında çöp projeler yapmadan insana dokunan, insan sağlığını öne alan çalışmalarla kimseyi ayırmadan bugüne kadar hizmet verdik" dedi.

'240 bin aileye düzenli şekilde et yardımı yapılacak'

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun "Kara kış paketi" açıklanmasına yönelik ifadesini anımsatan Yavaş, "Sayın Genel Başkanım gururla söylüyorum Ankara'da bu kış hiç kimse üşümedi" ifadesini kullandı. Yavaş, ocak ayından itibaren 240 bin aileye düzenli şekilde et yardımı yapmaya başladıklarını da bildirdi.

'Yaptığımız hizmetlerle bu yolculuğun başarıya kavuşmasındaki en büyük neferler olarak kendimizi görüyoruz'

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

"Genel Başkanımızın gerçekten çok özel ve büyük çabasıyla ki Millet İttifakı'nın özellikle İYİ Partiyle beraber, son yerel seçimde ortaya koyduğu o büyük başarıyı artık diğer katılımlarla güçlenerek önümüzdeki dönemde büyük bir başarıyı elde etme yolculuğunun başlangıcını ortaya koydular. Biz de yerel yöneticiler olarak, her birimiz yaptığımız hizmetlerle bu yolculuğun başarıya kavuşmasındaki en büyük neferler olarak kendimizi görüyoruz."

"Erdoğan telaşlanmasın, bizi izlemeye devam etsin"

Bu arada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, programdan ayrılırken bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 muhalefet partisinin bir araya gelmesine dönük açıklamaları ve "Cumhurbaşkanı adayları yok" sözlerine ilişkin soruyu da yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Telaşlanmasın Erdoğan, bizi izlemeye devam etsin. Ama kendisine bir mesajım olmuştu elektrik zammındaki KDV'yi sıfırlasın hazirana kadar ve bizi izlemeye devam etsin. Görecek, geliyor gelmekte olan" dedi.