İstanbul Beylikdüzü'nde, 6 Eylül'de 2 yaşındaki bebek ailesi tarafından 'balkondan düştü' denilerek Beylikdüzü Hastanesi'ne getirildi. Bebeğin cinsel istismara uğradığına yönelik haberler, Adli Tıp raporunda yalanlandı ve istismara kesin olarak saptanmadı. Öte yandan, olayı ilk haberleştiren Bianet muhabiri Evrim Kepenek'e verilen Musa Anter Ödülü, Adli Tıp raporunun ortaya çıkmasının ardından geri çekildi. Çocuğun annesi, "Acımızı yaşayamadık, çocuğumuza da bize de iftira atıldı" dedi. 

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, anne, “İki kızım balkondaydı. Ben o sırada mutfakta yemek yapıyordum. Çocuklarımın yanına gideceğim esnada kızım Erva’nın balkonda olmadığını gördüm, inerek evin önüne gittiğimde Erva’yı yerde yatar vaziyette gördüm. Suriyeli komşumun aracıyla hastaneye götürdük. Eşimi arayıp Haber verdim. İkametimde ailem ile yaşarım. Evime eşim ve çocuklarımdan başka kimse girmez. Ben tek başıma olduğumda veya kızlarım evde kaldığında eve kimseyi almam. Kızımın istismara uğradığını düşünmüyorum. Bu konudan dolayı da kimseden şikâyetim yok.” ifadesini kullandı. 

Anne şunları kaydetti: 

“Çocuğumun acısını bile yaşayamadan çocuğum iftiraya maruz kaldı. Ben bile zan altına kaldım. Sanki çocuğuma bir şey olmuş da ben susmuşum. Raporun temiz olacağını zaten biliyordum. Ama kimseye hakkımı helal etmiyorum. Beddua ediyorum. Çocuğumun hastane raporu biz bile görmeden internetlerde çıkmış. Hiçbir partide tanıdığımız yok. Zaten elimiz kolumuz o kadar uzun değil. Ben yıllardır bu ailenin içindeyim. Hepsini tanıyorum zaten. Yıkıldım. Doktor ile de yüzleşmedim tam ne dedi ne demedi bilmiyorum. Acımızı yaşayamadık, çocuğumuza da bize de iftira atıldı.”