İktidarı eleştirdiği için hakkında soruşturma açılan Öykü Serter: Şereftir

Sunucu Öykü Sereter, İzmir depreminin ardından iktidara tepki gösterdi

Güncel 16.01.2021 - 13:10 16.01.2021 - 13:10

Kimliği belirsiz bir kişi, İzmir depreminden sonra paylaşım yapan Öykü Serter'in paylaşımlarını provokatif bulduğunu belirterek şikayetçi oldu. Sunucu hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı. Konu hakkında Twitter hesabından paylaşım yapan Serter, "Şereftir" dedi.

Sunucu Öykü Serter, 30 Ekim'de meydana gelen İzmir depreminden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan dolayı gündem oldu. 

Serter, İzmir depreminin ardından devlet görevlilerinin de aralarında bulunduğu birçok kişiyi eleştirmişti. Eleştirilerin ardından Serter hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği' gerekçesiyle araştırma raporu düzenlendi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI  

Sabah'ın aktardığı raporda Serter'in yaptığı paylaşımların görüntülerine yer verilirken, sunucuyu kimliği belirsiz bir kişinin ihbar ettiği anlatıldı.

İhbarda Serter'in 'devlet büyüklerini küçük düşürdüğü, hedef gösterdiği, halkı galeyana getirdiği' iddia edildi. Emniyet, hazırladığı raporu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Hakkında çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşım yapan Öykü Serter, "Şereftir" açıklamasını yaptı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@