'HDP hakkındaki kapatma davasıyla asıl çatlak AK Parti'de yaşanabilir'

Deniz Zeyrek, AKP'de olan deneyimli bir ismin kendisine 'Ben sayın Cumhurbaşkanı'nın da parti kapatmaya karşı olduğunu biliyorum ama bakalım bu konuda o ne diyecek' yorumunu yaptığını aktardı. 

Siyaset 20.03.2021 - 10:22 20.03.2021 - 10:22

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, HDP'ye kapatma davasının açılmasını değerlendirdi. Zeyrek, HDP’nin kapatılmasına ilişkin açılan dava ile Millet İttifakı’nda İyi Parti ve CHP arasında çatlak yaratılmasının hedeflendiğini ancak asıl çatlağın AKP içinde yaşanabileceğini yazdı. 

"Kapatmak davasına içeriden iki eleştiri" başlığıyla yayımlanan yazısında Zeyrek, kuruluşundan bu yana AKP'de olan deneyimli bir ismin kendisine "Ben sayın Cumhurbaşkanı'nın da parti kapatmaya karşı olduğunu biliyorum ama bakalım bu konuda o ne diyecek" yorumunu yaptığını aktardı. 

2008 yılında AKP’ye ilişkin açılan kapatma davasını hatırlatan Zeyrek, “HDP tartışmlarıyla Millet İttifakı'nda İYİ Parti ve CHP arasında çatlak yaratılması hedeflenmişti. Ancak HDP hakkındaki kapatma davasıyla asıl çatlak AK Parti'de yaşanabilir. Çünkü AK Parti'nin deneyimli isimleri kayıt dışı sohbetlerde genelde ilkesel olarak parti kapatmaya karşı çıkıyorlar ve ‘bu dava HDP'ye yarar, bize zarar verir’ görüşünü dile getiriyorlar” diye yazdı.

Yorumlar

Patreon Destek Olma

Online Otobüs Bileti Al