Akciğer kanseri olan Canpolat, defalarca kez 'bir şeyin yok' denilip ağrı kesicilerle cezaevine gönderilmişti

Kandıra F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan 48 yaşındaki hasta tutuklu Mehmet Canpolat, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Müebbet hapis cezası hükümlüsü olan Canpolat 18 yıldır tutukluydu. 19 Aralık Katliamı sırasında Gebze Cezaevi’nde kalan Canpolat, koğuşlara atılan gaz bombaları nedeniyle göğsünden yaralanmış, KOAH hastası olmuştu. Hastalığı tedavi edilmeyince, akciğer kanserine yakalanan Canpolat’ın ağrıları giderek artmış ancak her defasında “Bir şeyin yok” denilip ağrı kesici ilaç verilerek cezaevine geri gönderilmişti. Canpolat için yapılan tüm başvurular da sonuçsuz kalmıştı.

'CEZAEVİNDE KALABİLİR' RAPORU VERİLMİŞTİ

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu 'kaçış planı yapıyorlar' iddiasına Şentop'tan yanıt: 'Kefenle yola çıktı' Kılıçdaroğlu 'kaçış planı yapıyorlar' iddiasına Şentop'tan yanıt: 'Kefenle yola çıktı'

7 Aralık 2014 tarihinde artık konuşamaz hale gelen ve hafızasını yitiren Canpolat, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırmıştı.

ATK’ye (Adli Tıp Kurumu)  başvuran avukat Elvan Olkun ve Gülizar Tuncer, Mehmet Canpolat’ın serbest bırakılması için başvurmuş fakat ATK tarafından, “cezaevinde kalabilir” raporu verilmişti.

Kaynak: İMC