Yüksel Caddesi’nde çiçekli eyleme müdahale: 3 gözaltı

Yüksel Caddesi’nde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 266’ncı gününe girdi

Yüksel Caddesi’nde çiçekli eyleme müdahale: 3 gözaltı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eylemine polis yine müdahale etti. Çiçekli eylemde 3 kişi gözaltına aldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden çıkarılan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 146’ncı gününde Sincan İnfaz Kampus Cezaevi Hastanesi'nde devam ederken, Yüksel Caddesi’nde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 266’ncı gününe girdi. 

Hem Gülmen ve Özakça’ya destek olmak hem de işlerini geri dönmek için eylem yapan kamu emekçileri, polisin abluka altındaki Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmalarına izin verilmedi. Bunun üzerine kamu emekçileri açıklama yapmak için Konur Sokak’a gitti. 

“Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 146. günü. Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartını açan emekçiler, “Nuriye ve Semih onurumuzdur” sloganını attı. Eyleme destek verenler arasında ellerinde çiçeklerle gelenler de vardı.

Burada açıklama yapmak isteyen gruba polis yine müdahale etti. Açılan pankartı da yırtan polisin müdahalesinde Mehmet Yılmaz, Derviş Lermi ve İlker Işık adlı kişiler gözaltına alındı. Grubu iterek Konur Sokak’tan uzaklaştıran polise etraftaki yurttaşlar tepki gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 23:46

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER