Yüksekova'da yaralıları taşıyan halkın üzerine polis ateş açtı!

O anlar kameralara yansıdı

Yüksekova'da yaralıları taşıyan halkın üzerine polis ateş açtı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün gece Valiliğin sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından polisin 'öz savunma' kontrolündeki mahallelere girmek istemesinin ardından çıkan çatışmalarda yaralananları taşıyanların kurşun yağmuruna tutulduğu görüntüler ortaya çıktı.

Gazeteci Amed Dicle'nin Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videoda, polislerin yaralıları taşıyan halkın üzerine ateş açtığı görülüyor.

Dicle Haber Ajansı (DİHA), halka yönelik saldırının yapıldığı yerin Orman Mahallesi olduğunu belirtiyor. Habere göre, burada bulunan yaralı gençleri battaniyelerle güvenli bölgelere taşımak isteyen halka ateş açılıyor.

Haberde, barikatlarda mahsur kalanları kurtarmak için giden 'canlı kalkanların' polisin açtığı ateşe maruz kaldığı belirtilirken, halkın sivilleri kurtarmak için zırhlı araçların yanına kadar gittiği ve polisin saldırısına maruz kaldığı bildiriliyor.

Saldırının daha sonra da Cumhuriyet Mahallesi'nde devam ettiği belirtiliyor. Ancak buradaki saldırının halk tarafından püskürtüldüğü de bildiriliyor.

Polisin halkın üzerine ateş açtığı anlar ise şöyle kayıt altına alındı:


Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 16:19

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
berat
berat - 4 yıl Önce

devlet iç savaşmı istiyor bu görüntüler bunu gösteriyor.kim haksızlık yapıyorsa Allaha havale ediyorum.

dimitri
dimitri - 4 yıl Önce

devlet siddeti kesmeli

dd
dd - 4 yıl Önce

sen şimdi bu millete sıkıyonya yarın o millet olurda Allah korusun silahlanırsa o zaman ne edecen,çünkü kendine nefret ettirtiyosunki bu iyi bir sonuç doğurmaz değilmi.

Sukru
Sukru - 4 yıl Önce

Mizansen çok beceriksizce çekilmiş.

INTIKAM
INTIKAM - 4 yıl Önce

SUKRU. ULAN VARYA BU HABERE DE BU YORUMU YAPTIN YA BUNDAN SONRA COK DIKKATLI OL DIKKAT ET KENDINE,ETRAFINA. GORUSECEGIZ BIR GUN..

Tuhaf
Tuhaf - 4 yıl Önce

Halk polise karşı durdu, halk polise direniyor, halk silahlı milatanlara destek veriyor,halk çatışıyor. Sonra bu halka ateş açınca halk gariban oluyor. Halk hiçbirşeye karışmaz ise poliste hiçbirsey yapmaz.

Akıllı adam yok
Akıllı adam yok - 4 yıl Önce

Kürtler devlet kuramaz abd izin vermez. İrana suriyeye ıraka turkiyeye bela lazım. Biz adam olmayız elin gavurunun istediği de bu

Akıllı adam yok
Akıllı adam yok - 4 yıl Önce

Abd ye guvenen kürt kardesim abd kandili iyi vurun . Bize süriyede savasacak adam lazım. İyi vurun ki buraya kacsınlar burası daha guvenli . Türkiye buraya kacanları. Vurmayacak dıyor. Sizleri cok seviyor

SIRADAKİ HABER