YSK önünde referandum sonucuna itiraz kuyruğu

Onlarca kişi dilekçeleriyle YSK'ya giderek itirazda bulundu

YSK önünde referandum sonucuna itiraz kuyruğu

Ankara’da vatandaşlar mühürsüz pusula ve zarfların iptali için YSK’ye başvuruda bulunuyor. Dilekçeleriyle YSK önüne gelen vatandaşlar YSK önünde kuyruk oluşturdu.

Referanduma düşen şaibenin ardından YSK önünde toplanan vatandaşlar referandumda yaşanan usulsüzlüklere itiraz etmek için dilekçe kuyruğu oluşturdu. Vatandaşlar dilekçelerini vermek için YSK önünde sıraya girdi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren itiraz dilekçesi vermek için toplanan vatandaşların, polis tarafından uzaklaştırılmak istenmesi ise gerginliğe neden oldu. Ankara'da çok sayıda vatandaş Yüksek Seçim Kurulu önünde toplanarak referandumun iptali için dilekçe ile başvuru yaptı.

Bireysel itiraz dilekçesinde bulunan Şengül Aydın isimli vatandaş, "Hayır çıktığı halde evet'e çevirdiler. Türkiye'de demokrasiyi, Cumhuriyeti yok edecekler. 80 milyonun kahrını bir kişi çekemez. Çocuklarımızın geleceği için biz 'hayır' demeye devam edeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Abdullah Karaman ise, "Bir çok seçime katıldım. Şimdiye kadar böyle şaibeli bir seçim görmedim. Benim katıldığım yerde değil ama bir çok yerde video izledim, özellikle Yüksek Seçim Kurulu'nun başkanının açıklamaları beni hiç tatmin etmedi. O yüzden yeniden araştırılması için dilekçe verdim. YSK Başkanının yaptığı tam bir itiraftı" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 08:21
YORUM EKLE