Trabzon'da yamaca saplanan uçak vinçle çekilecek

Tedbir amacıyla dün gece hava trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı yeniden uçuşlara açıldı

Trabzon'da yamaca saplanan uçak vinçle çekilecek

Ankara- Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait ‘PC8622’ sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, dün saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pist başında manevra yaparken, kontrolden çıktı.

Pistin kuzey yönünde deniz tarafına yönelen uçak 162 yolculu uçak yamaca asılı kaldı. Yolcular ve mürettebat tahliye edilirken, Trabzon Havalimanı, hava trafiğine kapatıldı. Uçaklar Erzurum, Erzincan, Ordu-Giresun ve Samsun havalimanlarına yönlendirildi.

SABAH ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Pistten çıkan uçağın denize doğru yönelmesini önlemek için önlem alındı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uçağın kurtarılması için çalışma başlatıldı. Havalimanı görevlilerinin vinçlerle geldiği bölgede uçağı kurtarma çalışması sürüyor.

Havalimanı çevresinde toplananlar da üstgeçitlerin üzerinden uçağın kurtarılma çalışmalarını izliyor, cep telefonları ile görüntü çekiyor.

Olaydan sonra tedbir amacıyla hava trafiğine kapatılan Trabzon Havalimanı’nda sabah saatlerinde uçuşlar yeniden başladı. Havalimanı’nda seferler gecikmeli olarak yapılıyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER