'Torunum için kendini ateşe atan Suryeliyi dövdüler'

Bu iddia, kollarını iki yana açmış fotoğrafıyla Reyhanlı katliamının simgesi haline gelen Döne Kuvvet'e ait...

'Torunum için kendini ateşe atan Suryeliyi dövdüler'

Reyhanlı'da 51 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırılarda 1.5 yaşındaki torununu ve kızını kaybeden, kollarını iki yana açmış fotoğrafıyla Reyhanlı katliamının simgesi haline gelen Döne Kuvvet, Hakan Albayrak'ın Star gazetesinde yazdığı köşesindeki iddialarını ve Mazlum-Der'in açıklamalarını doğrulayacak ifadelerde bulundu.

Kuvvet, "O karmaşa içinde bir Suriyeli yanıma geldi. Kızımın torunumun yerine gösterdim. Üzerini çıkarıp ateşe daldı ama yapacak bir şey yoktu. Torumun, kızım ölmüştü. Ama kendisini ateşe atan bu adamı etraftakiler dövdü. Ellerinden zor aldılar," dedi.

PATLAMA SONRASI YANGIN

Vatan'dan Kemal Göktaş'ın haberine göre; patlama anında kızı ve torununun 20 metre önünde yürüdüğünü belirten Döne Kuvvet, patlamadan sonra yangın çıktığını, ancak yarım saat itfaiye, ambulans, polis görmediğini ve çaresizce dolandığını söyledi ve ekledi:

'SURİYELİYİ DÖVDÜLER'

"O karmaşa içinde bir Suriyeli yanıma geldi. Kızımın torunumun yerine gösterdim. Üzerini çıkarıp ateşe daldı ama yapacak bir şey yoktu. Torumun, kızım ölmüştü. Ama kendisini ateşe atan bu adamı etraftakiler dövdü. Ellerinden zor aldılar."

Reyhanlı'da dünün konusu ise "patlama sırasında bazı Suriyelilerin kafalarının ezilerek öldürüldüğü ve doktorlara otopside bu durumun gizlenmesi yönünde baskı yapıldığı" iddiası oldu.

ALBAYRAK'IN İDDİALARINA TEPKİ BÜYÜK

Hakan Albayrak'ın gündeme getirdiği bu iddiaya yönelik tepki büyük. Patlama sırasında olay yerine çok yakın olan ve ilk müdahaleleri yapanlar arasında yer alan Eğitim Sen temsilcisi Yunus Dolgun da iddiayı tamamen yalanlayarak, Albayrak hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. İddiaları Suriyeliler de yalanlıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 13:31

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER