THY’den Urfa uçuşlarının bilet fiyatlarına zam!

THY, Urfa’ya giden uçuşlarını 450 liraya kadar çıkardı

THY’den Urfa uçuşlarının bilet fiyatlarına zam!

Urfa Suruç’ta gerçekleşen bombalı saldırıların ardından bölgeye gerçekleşen uçuş talebinin artmasıyla uçak biletlerine de zam geldiği iddia edildi. 

THY’nin bugün (20 Temmuz) Urfa’ya giden uçaklarında yer kalmazken yarın kalkacak aktarmalı uçuşlarda fiyat 450 liraya kadar çıktığı ifade edildi.

Airport’taki habere göre, saldırı sonrası kente yoğun bir seyahat söz konusu olurken, Atatürk Havalimanı’ndan Şanlıurfa’ya uçan Türk Hava Yolları’nın bugün 16:30’dan itibaren yapacağı toplam 5 uçuşta yer kalmadı. Şanlıurfa’ya uçan bir diğer şirket Onur Air’de ise 14:25’de kalkış yapan uçağın tam kapasite kalktığı, saat 16:45’de yapacağı seferde ise promosyon ve esnek seçeneklerinde yer kalmadığı, ekstra esnek seçeneğinde ise çok az yer kaldığı öğrenildi.

Yarınki uçaklarda ise yer var ancak bilet fiyatlarının 309 TL’ye kadar çıktığı bildirildi. SHGM ile yapılan iyi niyet anlaşması gereği havayolu şirketleri iç hatlarda 309 TL’nin üzerinde bilet fiyatı belirlemiyor. Ancak aktarmalı seferlerde bu fiyatların üzerine çıkılabiliyor. Yarınki İstanbul-Ankara-Urfa uçuşlarında aktarmalı bilet fiyatları 450 TL’yi buluyor.

THY’nin patlamadan sonra THY’nin bilet fiyatlarını kasıtlı olarak yükselttiğine yönelik eleştiriler sosyal medyada paylaşıldı. Birçok kullanıcı THY’yi kasıtlı fiyat yükselttiği gerekçesiyle sert şekilde eleştirdi. 

THY'DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç twitter adresi üzerinden bilet fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türk Hava Yolları'nın iç hat bilet fiyatları internet satışları için en üst seviye 309 TL'dir. THY, tüm havayollarında olduğu gibi bilet satışları için gelir yönetimi modeli kullanır, doluluk arttıkça fiyatlar otomatik olarak yükselir. İstanbul-Urfa için Ankara üzerinden yapılacak uçuşları birleştirerek pahalı bilet satışı yapıyor ifadesi doğru bir yaklaşım değildir. İki ayrı uçuş için belirlenen fiyat kullanılarak 'THY fırsatçılık yapıyor' denilmesi büyük haksızlıktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 19:42
YORUM EKLE