"Teslim olmayacağız" diyenler Kartal'da

Emek ve demokrasi güçleri, OHAL'e, KHK'lere, tek adam rejimine karşı Kartal'da bir araya geldi

"Teslim olmayacağız" diyenler Kartal'da

Emek ve demokrasi güçleri İstanbul Kartal'da AKP iktidarının politikalarına karşı ‘Teslim Olmayacağız’ mitingi düzenleniyor.

Sahne önünde "Teslim olmayacağız! Biz kazanacağız" pankartının açıldığı mitingde kitle "Teslim olmayacağız", "OHAL kaldırılsın, KHK'lar durdurulsun", "Laikliği kazanacağız", "Demokratik siyaset engellenemez", "Özgür basın susturulamaz", "Tecavüz suçtur, meşrulaştırılamaz", "Başkanlığa hayır", "Siyasi tutsaklara özgürlük", "Halkların iradesi teslim alınamaz" yazılı ortak dövizleri taşıdı.Tutuklu HDP Milletvekilleri ve Belediye Eş Başkanlarının fotoğraflarının da olduğu dövizleri taşıyan kitle sık sık "Faşizme karşı omuz omuza", "Baskılar bizi yıldıramaz", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Direne direne kazanacağız", "Özgür basın susturulamaz", "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz", "Saray savaş, halklar barış istiyor", "Katil IŞİD işbirlikçi AKP", "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları attı. Alanı dolduran kitle hep bir ağızdan "Egemenlere, tecavüzcülere, katillere, hırsızlara, baskılara, teslim olmayacağız" diye haykırdı.Miting dünyanın dört bir yanında hayatını yitiren insanlar için yapılan 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

CHP MİTİNGTEN ÇEKİLDİ 

Mitinge, CHP İstanbul İl Örgütü de katılacağını duyurmuştu ancak ilerleyen saatlerde CHP mitingten çekildi. CHP İstanbul İl Örgütü, mitingten çekilme gerekçesi olarak da "Provokasyona açık bir ortamın oluşması" gösterdi.   

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 15:25

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER