'Tehdit ediliyorum' diyen asker ölü bulundu

Er Osman Özçalımlı'nın kalp krizinden öldüğü iddia edildi

'Tehdit ediliyorum' diyen asker ölü bulundu

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalımlı, bu sabah 05.00 civarında ölü bulundu. Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı, Özçalımlı’nın ailesine giderek, çocuklarının kalp krizinden öldüğü bilgisini verdi. Bunun üzerine baba Ahmet Özçalımlı ve çevredeki yurttaşlar duruma tepki gösterdi. Baba Özçalımlı oğlunun önceki gece ve dün gece kendisini aradığını, ölümle tehdit edildiğini anlattığını söyledi.

Baba Özçalımlı, şunları söyledi: “Oğlum bana ‘Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi. Ben cezaevini aradım, kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir uzman çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım. Bana ‘Siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi. Biz cenazemizin olduğu yeri öğrenmek istedik. Kaymakama gittik. Kaymakam bize ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemiş de olabilir. Başka yolardan ölmüş olabilir’ dedi. Kars merkeze gelen Yarbay bize ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler. Düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi. İzmir’de çevre illerde bulunan akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler. Onlara ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi’ demişler. Kaymakam da köye gelip ‘Taşkınlık çıkmasın diye kalp krizi geçirdi dedik’ dedi. Ölüm haberini aldıktan sonra Abdullah adlı uzman çavuşu aradım, oğlumu sordum, bana ‘Oğlun bayılmış hastaneye götürmüşler’ dedi. ‘Hangi hastaneye?’ diye sordum ‘Bilmiyorum’ dedi.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ata
Ata - 4 ay Önce

Yazıktır, günahtır.
Nerede adalet nerede devlet.
Gözünüzü yumanlar bu sizin çocuklarınızın da başına gelebilirdi, okuyup üzülüp geçerek vicdanınızı nasıl rahat tutabiliyorsunuz.
İşini kimse düzgün yapmıyor, gerekli ve yeterli önlemler alınmıyor.
İnsanları vatan haini diye damgalayarak onları ölüme mahkum ettiklerinin farkına varamıyor musunuz.
Bir gün birisinin size kafası bozulursa ve öldürmek için vatansever insanı vatan haini ilan edip öldürseler, kimsenin sesi çıkmasa ve vatan hainiydi denilerek örtbas edilse nasıl hissedersiniz.
Bu olaylar üzülerek veya dua ile geçmeyecek.
Elinden geleni yap gerisini Allah'a bırak deniliyor ama biz sadece cenazesinde dua ediyoruz ve üzülüyoruz.
Eyleme geçmediğimiz sürece sorunlar çözüme kavuşmayacak ve daha nice güzel insanlarımız yok yere can verecek.
Bunu okuyan halkıma sesleniyorum, ben bunu yazarken göz yaşlarıma hakim olamadım. Siz nasıl bir canı yok sayarak
bu olayı "unutacaksınız."

SIRADAKİ HABER